1005 ogledov

Izjemen derbi na Stamford Bridgu, neverjetna vrnitev "srak"

Chelsea Arsenal David Luiz rdeči karton Epa
V elitni angleški nogometni ligi je bilo v torek odigranih šest tekem 24. kola.

Največ pozornosti je požel mestni derbi med najtrofejnejšima londonskima kluboma - Chelseajem in Arsenalom. Srečanje se je končalo z remijem (2:2), s katerim pa so lahko bolj zadovoljni "topničarji".

Sredi prvega polčasa je namreč po grobi napaki Shkodrana Mustafija nekdanji igralec Chelseaja David Luiz kot zadnji mož obrambe zrušil Tammyja Abrahama, zakrivil enajstmetrovko in prejel rdeči karton. Z bele točke je bil zanesljiv Jorginho.

V nadaljevanju Chelsea ni bil posebej nevaren, kazen pa je prišla v 63. minuti, ko je ob silovitem protinapadu Gabriela Martinellija v nepravem trenutku zdrsnilo N'Goloju Kantéju, kar je brazilski najstnik izkoristil in izenačil.

V 84. minuti je po predložku Calluma Hudson-Odoija domače v drugo vodstvo popeljal César Azpilicueta, toda le tri minute kasneje je z natančnim strelom končni izid postavil Héctor Bellerín.

Chelsea je ostal četrti, a z majhno razliko do zasledovalcev, medtem ko je Arsenal še naprej v sredini lestvice.

pep guardiola Ni zadovoljen Šport Guardiola: Ukinite to tekmovanje

Sergi Agüero Sheffield United Man City | Avtor: Epa Epa

Manchester City je zmagal na gostovanju pri neugodnem Sheffield Unitedu (0:1) in se utrdil na drugem mestu. V prvem polčasu je Gabriel Jesus zapravil enajstmetrovko, v drugem pa ga je zamenjal Sergio Agüero in po asistenci Kevina de Bruyneja zabil odločilni zadetek.

Neverjeten razplet je imela tekma na Goodison Parku, kjer je Everton še v 93. minuti vodil z 2:0, na koncu pa moral oddati točko Newcastle Unitedu (2:2). Remi je "srakam" z dvema zadetkoma prinesel Florian Lejeune.

Sodnikov dodatek je prinesel veselje tudi Aston Villi, ta je v sila pomembnem obračunu za obstanek ugnala Watford (2:1). Mož odločitve je bil branilec Ezri Konsa v 95. minuti.

Do velikih treh točk je proti Brightonu prišel tudi Bournemouth (3:1) in prekinil serijo porazov. V zgornjo polovico lestvice se je po gostujoči zmagi nad Crystal Palacem povzpel Southampton (0:2).

Simon Rožman Intervju Šport Rožman: Kultura do športa večja na Hrvaškem, nasvet dobim tudi pri prodajalki

V sredo se bo Leicester City gostil West Ham, Manchester United bo pričakal Burnley, Tottenham pa zadnjeuvrščeni Norwich. Premočno vodilni Liverpool bo v četrtek gostoval pri Wolverhamptonu.