Mladinci Mure izgubili derbi za naslov prvaka v Ljudskem vrtu

Vestnik.si, 26. 4. 2024
Drago Wernig.
Maribor : Mura (mladinci) 3 : 0.
Šport

Na najpomembnejši tekmi sezone 1. slovenske mladinske nogometne lige je vodilni Maribor zasluženo premagal Muro s 3 : 0 in si s tem tri kroge pred koncem praktično zagotovil naslov prvaka. Mura ostaja druga.

Maribor - Mura (mladinci) 3 : 0 (2 : 0)

Ljudski vrt Maribor, 500 gledalcev, sodnik: Tomaž Jezeršek (Otiški Vrh).

Strelci: 1 : 0 Dukarić (14), 2 : 0 Čuk (31, 11 m), 3 : 0 Vogrinčič (90).

Rumena kartona: Dukarić; Popijal.

Maribor: Tomažič, Poredoš kap., Silajdžić, Kramberger, Čuk (Katič, 73), Osterc, Antič Kurbus (Vogrinčič, 82), Kolednik (Mihelič, 869, Dukarić (Viher, 92), Lorbek, Grlić. Trener: Dejan Dončič.

Mura: Šumenjak, Kumer Čelik (Sečkar, 82), Petrovič (Fišer, 65), Kasalo kap., Koren, Popijal (Domjan, 46), Jelovica, Graj, Baš (Ignjič, 65), Turudija, Anželj. Trener: Marian Sluka.

mladinci, maribor, mura, ljudski-vrt

Potem ko je Mura v prejšnjem krogu v Fazaneriji ugnala Olimpijo s 3 : 1, se je tokrat v 27. krogu 1. SML v Ljudskem vrtu udarila z Mariborom na derbiju, ki je praktično že odločal o naslovu prvaka, saj so imeli mladi vijoličasti dve točki prednosti pred drugimi Sobočani.

Toda mladinci Maribora so slavili povsem zasluženo, saj so bili boljši ter pred lepim številom gledalcev neprimerno bolj strastni in motivirani kot mladi črno-beli, pri katerih se je zdelo, da jih je preveč potrl pokalni neuspeh članske ekipe. V napadu so bili Sobočani večinoma brez idej in pravih rešitev, v obrambi pa so si privoščili nekaj velikih napak.

Štajerci so povedli v 14. minuti, ko je iz prostega strela z desne strani močno po tleh streljal Tine Čuk, pred vrati pa je žogo v vrata preusmeril Anej Dukarić - 1 : 0.

V 30. minuti je po predložku z desne strani žoga zadela v roko Alina Kumerja Čelika v njegovem kazenskem prostoru in sodnik je pokazal na belo piko. Strel z 11 metrov je uspešno izvedel Čuk, najboljši igralec srečanja - 2 : 0.

Edini, ki je v drugem polčasu kazal ogromno željo po doseganju zadetka, je bil kapetan Niko Kasalo, ki je skušal vleči svojo ekipo v napad in jo spodbuditi k agresivnejši igri. Po enem njegovih prostih strelov je v 83. minuti do velike priložnosti prišel Nal Lan Koren, ki je močno sprožil z levico, vratar Lukas Tomažič je žogo z izjemno parado odbil do Sama Sečkarja, katerega strel proti vratom pa sta blokirala branilca Maribora. Tako je propadla še največja priložnost Mure za dosego vsaj častnega gola.

Piko na i slabi predstavi črno-belih je v 90. minuti dodal vratar Vid Šumenjak, ki je skušal ujeti povratno žogo, a se mu je od prsi odbila do napadalca domačih Aljaža Vogrinčiča, ki jo je samo pospravil v mrežo - 3 : 0. Morda je ob tem žoga Vogrinčiča zadela v roko, ampak to ne spremeni dejstva, da si je Šumenjak privoščil začetniško napako.

Maribor ima tri kroge pred koncem 59 točk, Mura 54, Olimpija pa 52 in tekmo manj. Ostali klubi že precej zaostajajo, tako da vijoličastim osvojitev naslova prvaka lahko preprečijo samo morebitne katastrofalne igre v dvobojih s slabšimi nasprotniki, vendar pa to ostaja le v domeni znanstvene fantastike.