Slovenski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmovanj. Po torkovem slovesu Jana Oblaka v četrtfinalu lige prvakov se je kot zadnji poslovil Miha Zajc.

Slovenski reprezentančni vezist je evropsko pot s Fenerbahčejem zaključil v četrtfinalu konferenčne lige. Sloves je za turškega velikana in njegove privržence bil posebej grenak, saj so njihovi krvniki bili Grki. Olympiacos je po domači zmagi v Pireju (3:2) na vroče gostovanje odpotoval odločen, da si pribori vstopnico med najboljše štiri. Toda rekorderji po številu naslovov grškega prvaka so hladen tuš doživeli že v 11. minuti, ko je za veselje na tribunah poskrbel Irfan Čan Kahveči. Zajc je srečanje tokrat začel na klopi in je v igro vstopil šele v 86. minuti, toda imel je nekaj od igre. Ker se je redni del zaključil z minimalno zmago so sledili podaljški. Tudi po 120 minutah se rezultat ni spreminjal, zato so o potniku v polfinale odločali streli z bele točke. Pirejčani so zapravili dva, toda še bolj neuspešni so bili domačini, ki so zapravili kar tri. Zajca ni bilo med izvajalci.

Fenerbahče – Olympiacos 1:0 (0:0) *1:0 **3:4