Šport > Košarka
5612 ogledov

Vse oči uprte vanj, Dončić natresel porcijo obrambnim velemojstrom

Kawhi Leonard Luka Dončić Mavericks Clippers Epa
V noči na sredo je bila v ligi NBA na sporedu le ena tekma - s slovenskim zvezdnikom v glavni vlogi.

Dallas Mavericks so na svojem parketu klonili proti Los Angeles Clippers (107:110), drugi najboljši ekipi zahodne konference.

Dallas, ki je prekinil serijo štirih zaporednih uspehov, je še naprej peti z izkupičkom 27 zmag in 16 porazov.

Luka Dončić je, čeprav sta mu nasproti stala dva odlična obrambna igralca v Kawhiju Leonardu in Patricku Beverleyu, dosegel 36 točk (12/26 iz igre; 3/12 za tri), deset skokov in devet asistenc, uspeli sta mu tudi dve blokadi.

Clippers, ki so igrali brez Paula Georga, so do otipljive prednosti prišli v drugi četrtini in nato odbili nalete Teličkov, ki so v zadnji četrtini prišli do izenačenja.

Za Teksačane je Tim Hardaway jr. zbral 13 točk, Boban Marjanović 12 točk in sedem skokov, prvič po poškodbi kolena pa je zaigral Kristaps Porzingis in prispeval deset točk in devet skokov.

Za goste je Leonard dosegel 36 točk in 11 skokov, Landry Shamet in Lou Williams sta dodala 18 oziroma 16 točk.

Ob porazu je Mavericks doletela še ena slaba novica, saj se je v prvem polčasu poškodoval Dwight Powell. Ta je utrpel poškodbo ahilove tetive.

Dallas bo naslednje srečanje odigral v noči na petek, ko bo gostoval pri Portland Trail Blazers.

Delonte West Padec Šport Igral v NBA, bil LeBronov soigralec, zdaj na cesti prosi za denar