Precej bolj kot pri dekletih, je bilo nejasno, kako se bo turnir s štirimi krogi, končal pri fantih. Luka Nagli, ki je zaključil tretji letnik študija na univerzi Arkansas State, je povedel po prvem krogu. V drugem je izjemno rundo odigral Jaka Babnik (GK Trnovo), ki je vodil tudi še po tretjem krogu – oba sta bila odigrana v petek. Zadnji krog, ki so ga golfisti odigrali v soboto, pa je v vseh elementih pripadel Luku Nagliču. Član GK Bled je prav zadnjih 18 lukenj opravil z odliko in z 68 udarci dosegel svoj najboljši rezultat na mednarodnem amaterskem prvenstvu Slovenije. Jaka Babnik je na koncu osvojil drugo mesto in bil skozi ves turnir stabilen, a vendarle je samo v četrti rundi zaostal za Nagličem za pet udarcev; skupno je potreboval štiri udarce več od zmagovalca. Pri fantih je bil v vseh štirih rundah odličen tudi Leon Car, član Racman GK, ki je po vrsti igral 72, 71, 74 in 73 ter bil za dva udarca boljši od Italijana Alfreda Migliorinija. Zelo stabilno in kakovostno igro je prikazal tudi član GK Arboretum Jan Čirič (73, 74, 72 in 75), ki je osvojil skupno peto mesto. Po Madžaru Bertenyu, sta si mesto med deseterico priigrala še Luka Strašek in Nejc Čop Tomšič (oba GK Arboretum).

Luka Naglič: "Odigral sem štiri zelo dobre runde, še posebej sem zadovoljen z zadnjo, saj sem pokazal česa sem zmožen. Po končani univerzitetni sezoni v ZDA, sem se vrnil v Slovenijo prav z namenom, da bi igral mednarodno amatersko prvenstvo Slovenije. To je eno od tekmovanj, ki sem si ga vedno želel zmagati. Na turnirju je bilo veliko dobrih igralcev in to je naredilo tekmovanje še bolj zanimivo in napeto vse do konca."

Rezultati, moški

Pri dekletih, kjer je nastopilo 13 golfistk iz Madžarske, Slovaške, Italije in Slovenije, pa je bila povsem v svojem razredu Barbara Car (+9), ki je drugo uvrščeno Lano Malek pustila zadaj za sedem udarcev. Vodilni po dveh krogih Madžarki Emmi Evi Jaczkovics se je v napornem petku igra povsem razpadla in tudi zadnji dan ni našla načina za morebitni povratek v boj za najvišja mesta. Nezanesljivost Madžarke je izkoristila Neža Šiftar, študentka prvega letnika univerze Gardner – Webb iz Boiling Springsa, Severna Karolina, ki je zaradi boljšega rezultata na zadnjih 36 luknjah, osvojila končno tretje mesto.

Barbara Car: "Z igro sem zadovoljna, seveda je bilo na posameznih luknjah nekaj napak. Formo bi rada dvignila, saj imam še precej prostora za napredek. Za zmago je najbolj pripomogla moja tretja runda."