Inter s Handanovićem v polfinalu Lige Evropa

Liga Europa 10. Avg 202022:49 > 22:55
Martin Meissner/Pool via Getty Images

Z zmago 2:1 nad Bayerjem iz Leverkusna je Inter napredoval v polfinale lige evropa. Za italijansko moštvo je to prva uvrstitev med štiri najboljše ekipe v evropskem tekmovanju po letu 2010.

Antonio Conte ni uspel prekiniti prevlado Juventusa v domačem prvenstvu je pa zato na dobri poti v Evropi in ima vse možnosti, da klubu zagotovi evropsko lovoriko.

Odločen začetek se je milanskemu klubu obrestoval v 15. minuti. V kazenskem prostoru se je dobro zagradil Romelu Lukaku, a je Daley Skingraven njegov poskus blokiral. Odbita žoga je na robu kazenskega prostora prišla do Nicoloja Barelle, ki jo je s konico nogometnega čevlja poslal v malo mrežico. Pet minut kasneje se je italijanskemu vezistu ponudila še ena imenitna priložnost, vendar je obramba Bayerja še pravočasno posredovala.

Toda v nadaljevanju akcije je Ashley Young lepo v kazenskem prostoru našel Lukakuja, ki se je znova uspešno gradil ob Edmondu Tapsobi. Robustni napadalec je med padcem le prišel do strela in žogo spravil za hrbet Lukaša Hradeckyja. Takoj zatem se je Lukaku znašel iz oči v oči s finskim vratarjem, ki pa je odlično posredoval. 24. minuta je tekla, ko je Bayer znižal zaostanek. Izjemno nadarjeni Kai Havertz je preigraval, z dvojno podajo s Kevinom Vollandom v kazenskem prostoru povsem izigral milansko obrambo in nato premagal Samirja Handanovića, ki je sicer znova odlično branil.