Slovenski mladinci za konec ugnali Kosovo in zasedli drugo mesto

Vestnik.si, 26. 3. 2024
M24.si
Slovenija - Kosovo 2 : 0.
Šport

V zadnjem krogu elitnega kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo U19 so slovenski mladinci v Lendavi premagali Kosovo z 2 : 0 (1 : 0) in osvojili drugo mesto, ki pa več ne vodi na EP.

Slovenija U19 - Kosovo U19 2 : 0 (1 : 0)

Športni park Lendava, sodnik: Dominik Stary (Češka).

Strelca: 1 : 0 Čuber Potočnik (40), Jevšenak (87).

Slovenski mladinci so povedli v 40. minuti, ko je po levi strani prodrl Anej Lorbek (NK Maribor) in poslal predložek pred vrata, kjer je žogo z glavo v mrežo preusmeril Jaka Čuber Potočnik (1. FC Köln U19).

Zmago so potrdili v 87. minuti, ko sta odlično dvojno podajo odigrala Luka Mlakar (AS Roma U19) in Florjan Jevšenak (NK Celje), slednji pa je nato z leve strani z diagonalnim strelom premagal vratarja Kosova.

V izbrani vrsti selektorja Miša Brečka je nogometaš Mure Niko Kasalo tokrat celotno srečanje presedel na klopi za rezervne igralce.

V Gornji Radgoni je Španija po pričakovanju ugnala Avstrijo, izid je bil 2 : 1, in osvojila prvo mesto s 7 točkami ter se s tem uvrstila na evropsko prvenstvo.

Slovenija je končala kot druga s 4 točkami, Avstrija in Kosovo pa sta zbrala po 3 točke.