9120 ogledov

NBA na nogah, Dončićev naslednik rušil rekorde na krstni tekmi

zion williamson Reševalni pas/Twitter
Mladi košarkarski zvezdnik je dosegel 17 zaporednih točk svojega moštva in se spotoma zapisal v zgodovino NBA lige.

Na sinočnji tekmi med New Orleans Pelicans in San Antonio Spurs je na parketu najmočnejše košarkarske lige na svetu debitiral prvi izbor lanskega drafta Zion Williamson.

Devetnajstletni krilni košarkar New Orleansa, ki se ponaša z izjemnimi atletskimi in fizičnimi sposobnostmi, je uvodne tri mesece izpustil zaradi poškodbe kolena.

Težko pričakovani krstni nastop ameriške senzacije se je končal s porazom proti San Antoniu (121:117). Williamson je v 18 minutah dosegel 22 točk, sedem skokov in tri podaje ob 73-odstotnem metu iz igre (8/11) in 100-odstotnem metu za tri točke (4/4). Zadel je dva od štirih prostih metov (2/4).

Kazalo je že, da se bo njegov debitantski nastop končal dokaj neslavno, saj je imel po treh četrtinah na računu samo pet točk, štiri skoke, podajo in štiri izgubljene žoge, nato pa je uprizoril simultanko, s katero je navijače opomnil, zakaj naj bi veljal za naslednika slovenskega čudežnega dečka, aktualnega novinca sezone v ligi NBA.

V zadnji četrtini je v samo dobrih treh minutah dosegel kar 17 zaporednih točk svojega moštva in zadel kar štiri zaporedne trojke, kar na krstni tekmi ni uspelo še nobenemu novincu doslej.

"MVP, MVP, MVP," so vzklikali vzhičeni navijači New Orleansa, ko je v zadnji četrtini dosegel že svojo 15. zaporedno točko.

Spotoma je nanizal še nekaj rekordnih dosežkov. Še noben novinec franšize New Orleans Pelicans ob debiju ni dosegel več košev od njega, 22 točk pa je obenem tudi najvišji točkovni izkupček za novinca v manj kot 20 minutah igre od uvedbe 24-sekundnega napada leta 1954.

Popoln večer mu je skazil le poraz proti ostrogam. "Vse je bilo tako, kot sem si zamišljal, razen poraza. Energija navijačev in celotnega mesta je bila res izjemna. Hvaležen sem jim za to. Uresničile so se mi sanje," je povedal najobetavnejši košarkar v ligi.