Slovenska reprezentanca do 17 let je elitni del kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo končala brez zmage. Na zadnji tekmi so mladi Slovenci premoč priznali tudi Norvežanom.

Po porazu proti Avstrijcem (0:2) in Špancem (0:5) je Slovenija v boju za tretje mesto merila moči z Norvežani, toda ob zadnjem sodnikovem pisku je ostala brez tako željene osvojene točke. Norveška je na odmor odšla z minimalnim vodstvom, potem ko je v zaključku prvega dela slovensko mrežo zatresel Daniel Skaarud. Tai Žnuderl je v 57. minuti klonil še drugič, ko ga je ugnal Oscar Spiten Nysæther. Po ničlah na prvih dveh obračunih so varovanci Muamerja Vugdalića v zaključnih minutah poskrbeli za časten zadetek, pod katerega se je z odličnim udarcem podpisal Žan Žužek.

“Glede današnje tekme nimam fantom kaj očitat. Dali so svoj maksimum kljub težkim razmeram v dani situaciji. V težki skupini se nam ni uspelo prebiti naprej, kljub temu pa je potrebno fantom čestitati in jim zaželeti veliko športnih uspehov v nadaljnji karieri,” je po dvoboju za spletno stran Nogometne zveze Slovenije dejal slovenski selektor.

U17 Norveška – U17 Slovenija 2:1 (1:0)
Skaarud (39′), Spiten Nysæther (57′); Žužek (83′)