Šport > Košarka
2648 ogledov

Dončić "streljal" Pelikane, ti doživeli popolno ponižanje

Luka Dončić Reševalni pas/Twitter
Michaela Jordana lahko Dončić prehiti že v noči z nedelje na ponedeljek, ko bodo Mavericks doma gostili Sacramento Kings.

Luka Dončić in Dallas Mavericks so srečanje proti skromnim New Orleans Pelicans pričakali na drugem mestu v zahodni konferenci in se po novi zmagi (130:84) tam še utrdili. Boljši od letos presenetljivih Teličkov (16 zmag - 6 porazov) so le zvezdniški Los Angeles Lakers (20-3).

Pelicans (6-17) se soočajo s poškodbami nekaterih ključnih košarkarjev, v noči na torek po srednjeevropskem času pa so proti ekipi Dallasa gladko klonili na svojem parketu z izidom 97:118. Dončić je takrat dosegel 33 točk, 18 skokov in pet asistenc. Tokrat ni dosegel takšnih številk, a le zato, ker ga je trener lahko predčasno odpočil ob veliki razliki. Prispeval je 26 točk, šest skokov in devet asistenc, na parketu je preživel 26 minut. Dodal je še eno ukradeno žogo in izgubil dve.

Sicer je Dončić s 26 točkami, devetimi podajami in šestimi skoki izenačil rekord legendarnega Michaela Jordana po številu zaporednih tekem z vsaj 20 točkami ter petimi skoki in podajami.

To je bila osemnajsta tekma v nizu, na kateri je 20-letni Ljubljančan izpolnil omenjeno statistiko. Michaela Jordana lahko Dončić prehiti že v noči z nedelje na ponedeljek, ko bodo Mavericks doma gostili Sacramento Kings.

New Orleans je izgubil zadnjih sedem tekem, Dallas je v seriji petih zaporednih zmag.

Luka Dončić Cavaliers Mavericks Nov trend Šport Dončić glasnik prihodnosti, NBA česa takšnega ne pomni

Domači so dobro doprli obračun in povedli 6:0, nato pa so gostje stopili na plin in jih skoraj ujeli pri izidu 11:10 ter izsilili minuto odmora s strani Ricka Carlisla.

Po trenutkih izenačene igre so Mavs naredili serijo 7:0 in povedli z 22:16, tako da je gostujoča klop prekinila igro s time-outom.

Do konca prve četrtine so se Pelikani uspeli približati na 31:28, čeprav je Dončić blestel. V uvodnem delu igre je dosegel 11 točk, pet asistenc ter po en skok in ukradeno žogo.

Na začetku druge četrtine so domačo spet prišli do otipljive prednosti z 51:39, medtem ko je Dončić počival na klopi. Po vrnitvi na parket je Ljubljančan nadaljeval v dorem ritmu in ohranjal prednost Teksačanov.

Na glavni odmor so Telički odšli s prednostjo 64:52. Dončić je prispeval 20 točk, štiri skoke, pet asistenc, imel je po eno ukradeno in izgubljeno žogo.

Po polčasu so domačini vajeti vzeli v svoje roke in prišli do razlike, ki jim je omogočala mirno končnico. Po 36 minutah igre so Mavericks vodili z nedosegljivih 104:66. V tretjem delu igre so goste nadigrali s 40:14.

Dončić je imel pred zadnjo četrtino na računu 26 točk, šest skokov in devet asistenc, na parketu je skupno preživel 26 minut.

Dončić v zadnji četrtini ni več stopil na parket, saj za to ni bilo nobene potrebe. Dallas je zmagal s 130:84.

Poleg Ljubljančana so pri Dallasu statistiko polnili Boban Marjanović s 15 točkami in 16 skoki, Tim Hardaway Jr. in Jalen Brunson s po 14 točkami ter Kristaps Porzingis s 13 točkami.

Pri New Orleansu je bil najbolj učinkovit JJ Redick s 15 točkami, po 14 sta jih dodala Jrue Holiday in Brandon Ingram.