(FOTO) Derbi soboške MNL odločen v prvem polčasu

Vestnik.si, 6. 5. 2024
Jure Zauneker
Dokležovje in Bogojina.
Šport

Derbi 21. kroga v 1. medobčinski nogometni ligi Murska Sobota je bil v Dokležovju, kjer so se domačinom nasproti postavili nogometaši iz Bogojine.

Šlo je za obračun ekip z vrha lestvice, Dokležovje je imelo pred tekmo 45 točk, Bogojina dve manj in tekmo manj.

dokležovje, nogomrt, dokležovje-bogojina

Srečanje je privabilo okoli 200 ljubiteljev nogometa, v vlogi glavnega sodnika je bil Slavko Nemet, njegova pomočnika pa Jožef Gabor in Nino Gerič.

Trener domače ekipe Beno Bagari je srečanje začel z naslednjo enajsterico: Gaber Pinterič, Lukač B., Gjergjek, Cof, Podgorelec, Vereš, Balažic, Jerič, Berden, Lukač A., Lukač L. Gostujoči Luka Ivanič je na igrišče poslal tako postavo: Boshkovski, Gregorec, Drevenšek, Horvat D., Rogač, Ivanič, Černela D., Horvat A., Černela N., Kocet, Kočar.

Prvi zadetek na tekmi je padel v 17. minuti, ko je Dokležovje v vodstvo popeljal Žiga Berden, pet minut zatem je na 2 : 0 povišal Luka Lukač, v 29. minuti pa je izid prvega polčasa - 3 : 0 - postavil Aljaž Lukač. Slednji je bil v 42. minuti zaradi drugega rumenega kartona izključen.

Gostje so z igralcem več igrali do 55. minute, ko je moral predčasno z igrišča še Mitja Rogač. Bogojina si priložnosti za preobrat ni ustvarila in v 87. minuti je prejela še četrti zadetek. Strelec je bil Matjaž Breznik.

Dokležovje je z zmago s 4 : 0 povišalo prednost na lestvici, pred Bogojino, ki ima tekmo manj, ima zdaj pet točk prednosti.