Šport
2051 ogledov

Noro, kako se je Rogličev veliki rival uspel rešiti pred grdim padcem

Vincenzo Nibali Profimedia
Vincenzo Nibali si letošnje izvedbe Dirke po Lombardiji ne bo zapomnil po dobrem.

"Morki pes iz Messine", kot kličejo izjemnega Vincenza Nibalija, je pred letošnjo izvedbo legendarne Dirke po Lombardiji veljal za prvega favorita dirke, a je na koncu grdo pogorel.

Letošnja "Dirka opadlega listja" je namreč potekala po isti trasi, kot leta 2015 in 2017, ko se je prav italijanski zvezdnik dokazal za nepremagljivega ter slavil na prvem izmed dveh kolesarskih monumentov, katera je v svoji karieri osvojil. Leta 2018 je namreč Lombardiji priključil še Milano-San Remo.

primož roglič Roglič spet izjemen Šport Nizozemec šokiral Rogliča in ostale favorite na eni največjih dirk sezone Vincenzo Nibali Odhod zvezdnika Šport Eden najboljših kolesarjev sveta zapušča "slovensko" ekipo

Toda izkušeni Italijan je že pred dirko opozarjal, da letos ni v pravi formi, ter je vlogo prvega favorita podelil svojemu velikemu rivalu z letošnje Dirke po Italiji, Primožu Rogliču.

Da Nibali ni zgolj blefiral, je postalo jasno med vzponom na Civiglio, ko je že pri samem vznožju zaostal za skupino najboljših, na koncu pa je dirko končal na zanj zelo skromnem 55. mestu, z več kot šestimi minutami zaostanka za zmagovalcem, Baukejem Mollemo.

A vse skupaj bi se lahko za Italijana končalo še dosti slabše, saj bi prav na začetku vzpona na Civiglio skorajda poletel s kolesa zaradi plastenke, katero je eden izmed tekmovalcev odvrgel na cesto. A Nibali se je na koncu prav spektakularno rešil ter se vendarle obdržal na kolesu.