Koper do zmage v zadnji minuti

Rokometaši Kopra so v 24. krogu lige NLB doma premagali Slovenj Gradec s 30:29 (15:14).

Koper je  prišel do 14. zmage v sezoni. Z 28 osvojenimi točkami je
na sedmem mestu državnega prvenstva. Foto: Zdravko Primožič/FPA
Koper je prišel do 14. zmage v sezoni. Z 28 osvojenimi točkami je na sedmem mestu državnega prvenstva. Foto: Zdravko Primožič/FPA

KOPER > Sosedski obračun na lestvici je postregel z zmago domačega Kopra. Ta je po dveh zmagah nazadnje v prvenstvu izgubil proti trebanjskemu Trimu, a je danes prišel do 14. zmage v sezoni. Z 28 osvojenimi točkami je Koper na sedmem mestu DP. Slovenjgradčani so po treh zaporednih porazih v prejšnjem krogu ugnali zadnjeuvrščeno Dobovo, a so danes doživeli 12. poraz, tako da z 22 točkami ostajajo na osmem mestu.

V Kopru so bili gostje tisti, ki so prvi prišli do nekoliko večje prednosti, ko je v 12. minuti za prednost treh golov zadel Aljaž Lampret (7:4). Domačini so v nadaljevanju lovili Slovenjgradčane, ujeli pa so jih v 22. minuti, ko je po sedemmetrovki na 11:11 izid poravnal Andraž Kete. Nato so Koprčani nekajkrat vodili z dvema goloma prednosti, ob polčasu pa so imeli minimalno prednost.

Koper ; Slovenj Gradec 30:29 (15:14)

Arena Bonifika, sodnika: Smolko in Knez.

Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Poklar 3, Konjevič, Bekrić 1, Moljk 2, Beganović, Stojanović, Muminović 1, Zugan 3 (1), Sanabor 2, Makuc 10 (2), Kete 6 (1), Breznika 2, Bratkovič.

Slovenj Gradec: Husejnović, Leben, Marković, Cvetko 4, Milenković 2, Štaleker 3, Karlaš 4, Pikl, Kotar, Svečko 3, Pandev, Saleznik, Lampret 6, Štumpfl 3, Vovk, Yankovskyy 4.

Sedemmetrovke: Koper 8 (4), Slovenj Gradec 7 (3).

Izključitve: Koper 12, Slovenj Gradec 14 minut.

V začetku drugega polčasa so Koprčani nekajkrat še imeli gol prednosti, v 39. minuti pa so povedli gostje, za 18:17 je zadel Vuk Milenković. Domači so vmes znova povedli pri 20:19 po treh zaporednih golih Andraža Makuca. Toda še enkrat več so se vrnili Slovenjgradčani, ki so v 46. minuti prevzeli vodstvo s 24:23, ko je zadel Rok Cvetko.

V nadaljevanju so gostje še nekajkrat vodili za gol, a je bil dvoboj bolj ali manj izenačen. V izdihljajih tekme pa so bili bolj zbrani domači rokometaši. Minuto pred koncem je za vodstvo Kopra s 30:29 zadel Tine Poklar. Slovenj Gradec je imel na voljo še zadnji napad za remi, a se je v domačih vratih izkazal Marin Đurica in poskrbel za koprsko zmago.

Ob Đurici je bil za zmago Kopra z desetimi goli najbolj zaslužen Makuc, šest golov je dodal Kete. Pri gostih je šest golov dosegel Lampret.

V naslednjem, predzadnjem krogu bodo Koprčani gostovali v Ivančni Gorici pri Svišu, Slovenjgradčani pa bodo še enkrat več igrali v gosteh, tokrat v Novem mestu pri Krki.