Dončić s spektakularno trojko pokopal Boston

Košarka 24. Feb 20218:20 > 8:25 0 komentarjev
Tom Pennington/Getty Images

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je bil v pretekli noči v ligi NBA znova mož odločitve. Z metom za tri točke v zadnji sekundi tekme je Dallasu priigral zmago proti Boston Celtics s 110:107.

Na dvoboju v Dallasu se je zdelo, da je Boston v zadnji četrtini že popustil. V določenem trenutku so si Mavsi že priigrali 12 točk naskoka. Toda v zadnjih štirih minutah so to svojo prednost zapravili.

Toda pri Dallasu igra Luka Dončić. Košarkarski genij iz Ljubljane je 15 sekund pred koncem zadel trojko in moštvi sta se že 25. zamenjali v vodstvu. Po izenačenju Bostona je do konca ostalo še devet sekund, Luka pa je prehitel sireno in praktično z enega položaja kot v pretekli sezoni v končnici proti Clippersom zadel za tri.

Dončić je v svojo statistiko vpisal 31 točk (11-23 iz igre, 6-8 za tri), deset skokov in 8 podaj in je bil s tem najboljši posameznik tekme. Jalen Brunson je dodal 22 točk, Josh Richardson 16, Tim Hardaway pa 14.

Pri Bostonu sta bila znova najboljša Jaylen Brown z 29 in Jayson Tatum z 28 točkami. Kemba Walker jih je dodal 21.