Slovenski reprezentant Tomi Horvat nadaljuje z izvrstnimi predstavami v dresu graškega Sturma. Štajerci so v Celovcu po zaslugi 25-letnega Prekmurca osvojili novo pokalno lovoriko.

V ponovitvi lanskega finala so pred 30 tisoč gledalci Gradčani slavili proti Rapidu. Dunajčani so po zadetku Matthiasa Seidla dobili prvi polčas, a je Sturm v drugem uprizoril veliki preobrat. Kmalu po prihodu iz slačilnic je Horvat bil udeležen v akciji, ki je privedla do avtogola Leopolda Querfelda. Odlično predstavo je prodorni vezist kronal devet minut pred iztekom rednega dela, ko je v delirij spravil več tisoč glavo množico navijačev obarvanih v črno. Po dolgi podaji v kazenski prostor iz avta se je ravno on najbolje znašel pred vrati Rapida in hladnokrvno zaključil za 2:1. Sturm je drugič zapored in sedmič v klubski zgodovini prišel do pokalne lovorike. Horvat je na terenu preživel 89 minut, ko je bil zamenjan. Njegov reprezentančni kolega Jon Gorenc Stanković je v vlogi kapetana odigral celotno srečanje.

Štajerci so na dobri poti osvojitve dvojne krone, saj jim odlično kaže tudi v domačem prvenstvu. Tri kroge pred koncem ima Sturm pred Salzburgom tri točke naskoka, ter tudi nekoliko lažji razpored. Gradčani so zadnji naslov prvaka osvojili leta 2011. V primeru četrtega naslova bi se izdatno napolnila tudi njihova klubska blagajna, saj ima avstrijski prvak za prihodnjo sezono ponovno zagotovljeno direktno uvrstitev v skupinski del lige prvakov.

Celovec, finale avstrijskega pokala:
Sturm – Rapid 2:1 (0:1)
Querfeld (50′ ag), Horvat (81′); Seidl (43′)

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od R. Š.
Naloži več novic iz Legionarji

Dodaj odgovor

Poglejte še

Graški dvojec že hladil penino, a na naslov bo še potrebno počakati

Graški Sturm je na vročem gostovanju pri LASK-u vse do zadnje četrtine dvoboja držal vodst…