Dallas branilce naslova poslal na počitnice

Hokej 6. Maj 20246:52 0 komentarjev

Hokejisti Dallas Stars so na odločilni sedmi tekmi prvega kroga končnice lige NHL premagali branilce naslova Vegas Golden Knigts in se uvrstili v drugi krog. Odločilni zadetek je na začetku zadnje tretjine dosegel Čeh Radek Fakša.

Dallas je odločilni dvoboj v American Airline centru začel bolje. Zvezde je v prvi tretjini v vodstvo popeljal Wyatt Johnston. V drugi se je Vegas vrnil z zadetkom Bretta Howdena, ki je poskrbel za izenačenje.

Odločilni trenutek pa smo dočakali že v prvi minuti sklepnega dela, ko je v polno meril Čeh Radek Fakša. Vegas se ni več pobral in se po lanskem slavju v tej sezoni poslovil že na prvi stopnički končnice. Enako velja tudi za Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, ki niso imeli možnosti proti Edmontonu.

V četrtfinalu se bo Dallas pomeril z moštvom Colorado Avalanche, prva tekma pa bo že v torek v Teksasu.

Napeto v New Yorku

V noči na ponedeljek je bila na sporedu še ena tekma. Na prvi tekmi drugega kroga končnice je New York Rangers s 4:3 ugnal Carolino.

Junak tekme je bil Mika Zibanejad, ki je dosegel gola za 1:0 in 2:1, ter bil podajalec pri golu Vincenta Trochecka za 3:1. Ključen pa je bil vseeno gol Rusa Artemija Panarina v 49. minuti za 4:2. Seth Jarvis je Carolino sicer minuto in 47 sekund pred koncem približal na 4:3, preobrata pa ekipa iz Raleigha, kljub menjavi vratarja s šestim igralcem v polju, ni zmogla.

Naslednja tekma, prav tako v New Yorku, bo na sporedu v torek.