Šport > Košarka
10918 ogledov

Načeti Dončić po bolečem porazu: "Koga briga!"

Luka Dončić Profimedia
Luka Dončić je obžaloval razplet uvodne tekme drugega kroga končnice, na kateri so morali Dallas Mavericks priznati premoč Oklahomi City Thunder.

Košarkarji Dallas Mavericks so z visokm porazom (95:117) odprli serijo z Oklahomo City Thunder v polfinalu zahodne konference.

Mavsi na gostovanju v Oklahoma Cityju niso imeli pravega odgovora proti razpoloženim domačim košarkarjem, ki so po dokaj izenačenem prvem polčasu stopnjevali ritem in se dokončno odlepili v zadnji četrtini, v kateri so v nekem trenutku vodili že za 25 točk, tako da je bil zmagovalec znan že precej pred koncem obračuna.

Slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki ima še naprej težave s kolenom, je dvoboj odigral v bolečinah. Zvezdnik Dallasa ni imel svojega večera, saj se je tako kot že nekajkrat doslej v tej končnici mučil pri metu iz igre.

Tokrat je zadel le šest od 19 poskusov (32%) iz igre in le enega od osmih metov izza črte (12,5%). Potraten je bil tudi na črti za proste mete, kjer je bil zgolj 60-odstotno uspešen (6/10). Strelskemu izkupičku je dodal šest skokov in devet podaj, ob petih izgubljenih žogah pa na koncu vpisal statistični indeks -21.

Luka Dončić NBA Šport Dallas odigral prvo tekmo proti prvi ekipi Zahoda, tako se je končalo

Njegovo načeto zdravstveno stanje se je še poslabšalo v enem izmed napadov domačih, v katerem se je ob pri poskusu obrambe meta za tri točke spotaknil ob Luguenzta Dorta in nato obsedel ob robu igrišča, kjer se je držal za razbolelo koleno.

| Avtor: Print Screen Print Screen

25-letni slovenski organizator igre po tekmi ni bil razpoložen za poglobljeno analizo svoje strelske neučinkovitosti ali zdravstvenih težav, ki ga spremljajo že zadnjih nekaj tekem.

"Koga briga, izgubili smo," je bil zadirčen nejevoljni Dončić. "Moramo se izboljšati do naslednje tekme. Sam moram biti boljši, vsi moramo biti boljši," je dodal.

Murray Jokić Nesprejemljivo Šport Neverjetno, kaj si je dovolil! Liga NBA z visoko kaznijo nad zvezdnika

Mavsi na uvodnem polfinalnem obračunu nikakor niso našli pravega ritma, saj so zadeli le 39 odstotkov metov iz igre in samo 68 odstotkov vseh prostih metov. Izgubili so tudi bitko v skoku z 39-52 in dosegli manj košev znotraj rakete (32-40).

"Treba se bo zbrati. Oklahoma je odlična ekipa, učinkovita tako v obrambi kot v napadu. Čaka nas težko delo. Igrati bo treba dobro košarko in ostati zbran vseh 48 minut," še meni slovenski branilec.

"Na koncu bo napredovala ekipa, ki bo prva dobila štiri tekme. Seveda bi bili veseli zmage na prvi tekmi, toda zdaj nam ne preostane drugega, kot da se osredotočimo na naslednjo, ki bo že čez dva dni," je pristavil.