Pirančani znova državni prvaki

Zmagovalci finalnega turnirja 3x3 ulične košarke na Slovenski cesti v Ljubljani so znova postali košarkarji ekipe 3x3 Piran.

LJUBLJANA > Slednji na kvalifikacijskih turnirjih niso blesteli, a so najboljše igre prikazali, ko je bilo to najbolj potrebno in se zasluženo veselili ubranitve naslova državnih prvakov. V finalu so ugnali moštvo Ljubljana center z 21:13, za katerega je igral tudi Postojnčan Gašper Jordan Rojko. “Finale smo nestrpno čakali, saj smo Pirančane med sezono dvakrat premagali. Med tekmo sem čutil, da bi jih lahko premagali, vendar se je vmes kriterij sojenja spremenil. Ker so oni fizično močnejši, so to znali izkoristiti. Igra je bila enakovrednejša, kot kaže rezultat,” je povedal Rojko.

Piranska prva ekipa je prišla v najmočnejši postavi Adin Kavgić, Anže Srebovt, Gašper Ovnik in Simon Finžgar. “Ne, zagotovo ni bila lahka tekma. Kljub taki čudni sezoni nam je uspelo zmagati kar rutinirano. V finalu smo nad pričakovanji visoko premagali Ljubljano, zato sem tega vesel. Organizacija je bila zelo dobra, lokacija igrišča vrhunska, zbralo se je veliko ljudi, ki so naredili pravo vzdušje,” je povedal Srebovt. Gašper Ovnik pa opaža napredek mlajših igralcev, ki vse bolj ogrožajo sedanja razmerja moči. Pirančani so imeli na finalnem turnirju še dve ekipi. Druga članska ekipa je zasedla peto mesto, ekipa U-14 pa je bila na nehvaležnem četrtem mestu. Pri članicah je pričakovano slavila Ilirija, za katero igra tudi Sežanka Sara Meden.

Pirančane zdaj predvidoma čaka edina mednarodna obveznost po začetku pandemije. Madžarski Debrecen bo od 25. do 30. avgusta gostil svetovno prvenstvo fantov do 18 let, nato pa bodo sledili še trije članski turnirji svetovne serije. Prvi bo 29. in 30. avgusta, drugi in tretji pa v začetku septembra. Na vseh treh bo slovenske barve branila zasedba Pirana, ki si je nastop na dveh turnirjih zagotovila glede na uvrstitev na svetovni jakostni lestvici, tretjo vozovnico pa si ji priigrala z zmago v zimski ligi Košarkarske zveze Slovenije. Če bo Fiba do konca leta uspela organizirati še kakšen turnir svetovne serije, bodo mesto na turnirju spet dobili Pirančani kot sveži državni prvaki.