Šport > Zimski športi
3510 ogledov

Prevc padel po izjemnem skoku v drugi seriji

domen prevc Epa
Na prvi posamični tekmi v Engelbergu so točke osvojili trije Slovenci. Najboljši orel je bil Timi Zajc na 12. mestu.

Smučarski skakalci so se v švicarskem Engelbergu pomerili na šesti letošnji tekmi svetovnega pokala. Zmage, prve v karieri, se je veselil Nemec Karl Geiger, ki je za slabih pet točk premagal Poljaka Piotra Zylo. Tretje mesto je osvojil Avstrijec Daniel Huber, četrto Norvežan Johann Andre Forfang, peto pa vodilni po prvi seriji Rus Jevgenij Klimov.

Slovenci so bili v prvi seriji 50-odstotno uspešni. Od šesterice so se v finale uvrstili trije. Na koncu je bil najboljši Timi Zajc, ki je z drugim skokom pridobil dve mesti in bil na koncu 12. Najboljši orel po prvi seriji je bil Domen Prevc na 13. mestu. V finalu je skočil kar 138 metrov, kar je bila tretja daljava serije, a je po doskoku padel in nazadoval na 20. mesto. Tretji Slovenec s točkami je bil Jernej Damjan na 23. mestu.

Petru Prevcu, najboljšemu Slovencu v kvalifikacijah in poskusni seriji, se je nastop tokrat ponesrečil in ostal je brez uvrstitve v finale (35. mesto). V drugo serijo se nista uvrstila tudi Anže Lanišek (36. mesto) in Žak Mogel (38. mesto)

Peter Prevc Kdor zna, zna! Šport Prevc s stisnjeno pestjo, lepše vrnitve si ne bi mogel želeti

Nastop na tekmi si je v petkovih kvalifikacijah izborilo šest orlov. P. Prevc je imel številko šest, Mogel 18, Damjan 20, Lanišek 31, D. Prevc 40, Zajc pa 41.

Na startni vrsti je bilo 50 tekmovalcev.

Pred začetkom tekme so se skakalci pomerili še v poskusni seriji. Najboljši Slovenec je bil P. Prevc (131 m) na 12. mestu. Zajc (130,5 m) je bil 13., Damjan (130,5 m) pa 15.

peter prevc Zvezda Šport Tako je Fis obeležila vrnitev Petra Prevca

Tekma

Slovenske nastope je odprl P. Prevc, ki na žalost ni ponovil daljave iz poskusne serije in s 126 metri takoj zaostal za dvema tekmovalcema. Zaradi težav pri doskoku je dobil tudi slabe sodniške ocene, kar ga je na koncu stalo uvrstitve v finale.

Prekratka za finale sta bila tudi Lanišek in Mogel. Najboljši orel je bil D. Prevc s 129 metri. Tik za njim je prvo serijo končal Zajc (128 m), finalni nastop pa si je s 127 metri izboril še Damjan.

Po prvi seriji je vodil Jevgenij Klimov (136,5 m), ki je imel točko in desetinko prednosti pred Piotrom Zylo (134 m) oziroma 4,2 točke pred Stephanom Leyhejem (135 m). Četrti je bil Daniel Hubert (135 m), peti pa Karl Geiger (135 m). Branilec velikega kristalnega globusa Kamil Stoch (129 m) je bil šele 11.