Šport > Nogomet
2709 ogledov

Sodniki so se odzvali na sporno enajstmetrovko v Domžalah

Andrej Žnidaršič NK Domžale NK Celje Glavni sodnik na srečanju med Domžalami in Celjem je bil Andrej Žnidaršič.
Srečanje 34. kola Prve lige TS je imelo kontroverzen zaključek.

Pretekli konec tedna sta se v okviru slovenskega državnega prvenstva pomerili ekipi Domžal in Celja. Srečanje, ki je bilo v luči boja za Evropo bolj pomembno za Celjane, se je končalo z remijem (1:1).

NK Maribor Triglav Ljudski vrt Prva liga TS Šport Triglav neporažen iz Maribora, Çekiçi pokopal Rudarja

"Grofi" so v prvem polčasu povedli z zadetkom Daria Vizingerja, "ravbarji" pa so izenačili po enajstmetrovki v 85. minuti. Slednjo je sicer izvajal Senijad Ibričić, nekdanji reprezentant BiH je namesto strela izvedel podajo do Shamarja Nicholsona, Jamajčan pa je žogo zabil v mrežo.

Rudi Požeg Vancaš Najboljši Šport Znan igralec sezone v Sloveniji

Po ogledu počasnega posnetka je bilo očitno, da je bil strelec zadetka prehitro v kazenskem prostoru, vanj je namreč stekel, še preden je Ibričić izvedel podajo.

Nekaj dni po dogodku so se z videoanalizo oglasili tudi iz Zveze nogometnih sodnikov Slovenije (ZNSS) in potrdili, da je bila Celjanom storjena kirvica.

"Ker so bili pred izvedbo kazenskega udarca v kazenskem prostoru poleg vratarja in izvajalca udarca drugi igralci obeh ekip, bi moral biti kazenski udarec v skladu s pravili igre ponovljen. V hipotetičnem primeru, ko bi pred izvedbo kazenskega udarca vstopil v kazenski prostor le soigralec izvajalca, ki je nato dosegel zadetek, pa bi moral sodnik dosoditi indirektni prosti udarec za branečo se ekipo," so zapisali v ZNSS.

Domžale so si pred zadnjima dvema prvenstvenima tekmama zagotovile tretje mesto in s tem uvrstitev v kvalifikacije za Ligo Evropa, medtem ko so Celjani trenutno peti in za četrtouvrščeno Muro, ki trenutno drži še zadnje mesto za Evropo, zaostaja za tri točke.