Nogometašice Ljubljane bodo prihodnji mesec v Stožicah zaigrale v finalu ženskega pokala, potem ko na domačem terenu proti Dravi niso dopustile presenečenja.

Ljubljančanke so na umetni zelenici stadiona Ilirije z visokih 6:0 ugnale Ptujčanke, ki so konkurenčne bile predvsem v prvem delu. Na odmoru so namreč zaostajale le za zadetek, ki ga je sredi polčasa dosegla Mirjam Kastelec. Premoč domačink je bolj izrazita bila v drugem delu, srečanje pa je dokončno bilo odločeno v uvodnih enajstih minutah nadaljevanja, v katerem je Neža Forštnarič klonila štirikrat. Tjaša Tibaut je bila z dvema zadetkoma najbolj učinkovita posameznica pri Ljubljani, po enkrat so se med strelke vpisale še Katjuša Kern, Nika Pintarič in petnajst minut pred koncem tudi Nika Koprivnikar.

Ljubljana bo drugič v zadnjih treh sezonah zaigrala v finalu pokala, v Stožicah bodo njihove nasprotnice letos neporažene Murašice. Lahko Ljubljančanke črno-belim preprečijo osvojitev dvojne krone?

ŽNK Ljubljana – WFC Drava Ptuj 6:0 (1:0)
Kastelec (26′), Tibaut (49′, 56′), Kern (53′), Pintarič (58′), Koprivnikar (75′)

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od R. Š.
Naloži več novic iz Ženski nogomet

Dodaj odgovor

Poglejte še

Muri po avtogolu derbi in vstopnica za finale

Nogometašice Mure so prve finalistke pokalnega tekmovanja za ženske. Črno-bele so v Fazane…