12597 ogledov

Wade o Dragiću: "To je totalna beda"

Dwyane Wade Goran Dragić Miami Heat
Soigralci sočustvujejo z Goranom Dragićem.

Slovenski košarkarski junak in nekdanji reprezentančni kapetan Goran Dragić je zaradi kroničnih težav z desnim kolenom znova na prisilnem počitku. Košarkarji moštva Miami Heat se bodo morali brez njegove pomoči znajti tudi na petkovi tekmi z Memphis Grizzlies.

32-letni organizator igre je moral že v začetku meseca novembra počivati dve tekmi, nato pa se je zdravstveno stanje še poslabšalo, zato je v zadnjih tednih izpustil osem zaporednih obračunov. Vročica je ob njegovi odstotnosti iztržila izkupiček 3-5.

Po večtedenskem premoru se je Dragić prešnji teden vrnil na tekmi z nekdanjo ekipo Phoenix Suns in k zmagi vročice v 21 minutah prispeval dvojnega dvojčka z 10 točkami in 11 podajami.

V soboto je iz preventivnih razlogov izpustil srečanje z Los Angeles Clippers.

Na naslednji tekmi z Los Angeles Lakers mu je trener Erik Spoelstra namenil dobrih 17 minut, Dragić pa je v tem času zbral sedem točk, dva skoka in dve podaji.

Po tej tekmi se je njegova zdravstveno stanje očitno znova poslabšalo, saj ga ni bilo v kadru za tekmo v Salt Lake Ciyju, kjer so morali njegovi soigralci priznati premoč domačemu moštvu Utah Jazz.

goran dragić NBA Šport Dragić se ni naigral, čustveni prizori po tekmi

Podrobnosti Dragićeve poškodbe so za zdaj uganka, a več kot očitno postaja, da mu desno koleno povzroča kronične težave. Magnetna resonanca v začetku meseca ni pokazala nič hujšega, za zdaj pa slovenski as naj ne bi imel predvidenih nobenih dodatnih zdravniških preiskav, poroča Miamiherald.com.

Edina rešitev je za zdaj počitek.

goran dragić Trener presrečen Šport Dragiću se je počasi že mešalo

"To je res frustrirajoče," je s soigralcem sočustvoval zvezdnik Miamija Dwayne Wade. "To ima lahko negativen vpliv na vse, od družinskega življenja do počutja in razpoloženja. Goran je poseben igralec, ki zelo rad igra košarko. Vse to vpliva na njegovo samozavest. Vse skupaj ima negativen vpliv na več različnih načinov. To je totalna beda. Nič drugega in pika. Beda," je dodal Wade.

Goran Dragić O cimru Šport Dragić: Ni me presenetil, je pa sra..., da ga ne bo na SP

Dragić je član udarne peterke Miamija od sezone 2014/2015. Letos igra že svojo 13. sezono v ligi NBA, v kateri v povprečju dosega 15,3 točke, 4,9 podaje in 3,1 skoka ob 41-odstotnem mestu iz igre. Njegova minutaža znaša 29,1 minute na srečanje, kar je najmanj od sezone 2011/2012, ko je bil član Houston Rockets.

Miami je trenutno na devetem mestu vzhodne konference z izkupičkom 11 zmag in 16 porazov.