Črni niz se nadaljuje – Sacramento znova brez končnice

Pool, Getty Images

Košarkarji Sacramenta so po porazu proti Houstonu (129:112) ostali brez možnosti za preboj v končnico Lige NBA. Ekipi Luka Waltona ni šla na roko niti zmaga Portlanda proti Philadelphii (124:121).

Kingsi so v Orlandu doživelu še peti poraz na šesti tekmi. Franšiza iz Sacramenta pa je še 14. sezono zapored ostala brez mesta v končnici Lige NBA.

Sacramento je sicer tekmo začel bolje in po prvi četrtini vodil s 36:23, a je hitro sledil preobrat. Rakete so v nadaljevanju prevzele pobudo in bile boljše v vseh segmentih košarkarske igre. Houston je pred vstopom v zadnji del igre vodil z 71:93. V četrti četrtini je ekipa, ki jo vodi Luke Walton, zaigrala bolje, a ne dovolj, da bi poskrbela za preobrat.

Prvi strelec Houstona je bila z 41 točkami Austin Rivers, ki je v statistiko dodal še šest skokov in štiri podaje. James Harden je tekmo končal z 32 točkami, zaradi poškodbe pa je spet manjkal Russell Westbrook.

Pri Sacramentu je bil s 26 točkami in devetimi podajamo najbolj razigran De’Aaron Fox, BogdanBogdanović pa je dodal 13 točk in pet skokov ter osem podaj. Nemanja Bjelica je v manj kot petih minutah igre dosegel tri točke in dodal še dva skoka.

Do pomembne zmage je v noči na ponedeljek prišel Portland, ki je bil s 124:121 boljši od Philadelphie. Trail Blazersi tako ostajajo v boju za končnico. Portland je bil skoraj vso tekmo boljši nasprotnik, kljub temu pa je Philadelphia v končnici prišla do možnosti za preobrat. Na koncu sta za zmago Portlanda poskrbela Damian Lillard in Jusuf Nurkić. Prvi je zadel dve trojki, drugi pa bil natančen s črte prostih metov.

Lillard je sicer odigral noro tekmo in še petič v tej sezoni presegel mejo 50 točk. Tokrat se je ustavil pri 51 (16-28 iz igre, 4-12 za tri). V statistiko je dodak še tri skoke in sedem asistenc. Vidno vlogo je z 20 točkamo odigral tudi veteran Carmelo Anthony, Nurkić pa se je ustavil pri 15 točkah.

Najboljši strelec Philadelphie je bil s 34 točkami Josh Richardson.

Največja težava za 76erse je sicer poškodba centra Joela Embiida, ki si je v prvi četrtini poškodoval levi gleženj. Naj vas spomnimo, da si je Philadelphia že zagotovila mesto v končnici.

Napeto tekmo sta odigrala tudi Brooklyn in LA Clippersi. Gre za ekipi, ki sta si že zagotovilo mesto v končnici, Brooklyn pa nadaljuje z dobro formo, saj je tokrat slavil s 129:120.

Prvo ime Netsov je bil s 27 točkami in 13 podajami Caris LeVert, 25 točk pa je dodal še Joe Harris. Za Clipperse je 39 točk dosegel Kawhi Leonard.

Ob tem naj še dodamo, da bo Dallas na današnji tekmi z Utahom (ob 21. uri) igral brez Luke Dončića, Kristapsa Porzingisa in Doriana Finneyja Smitha. Trojec bo po odločitvi trenerja Ricka Carlisla počival in nabiral energijo za prihajajoče izzive.