Remi Špancev za prvo mesto in soočenje s Slovenijo

Pred sklepnim krogom v dunajski skupini je bila še edina neznanka, kdo bo v polfinale napredoval s prvega mesta. Naposled je zaradi boljše razlike v golih ob enakem številu točk to pripadlo Špancem, ki so s Hrvaško remizirali 22:22.

DUNAJ > Španci so bili v zaostanku večji del prvega polčasa, ki so ga vendarle dobili z golom razlike. Enkrat se je med strelce vpisal tudi Jorge Maqueda (z žogo), njegovi soigralci pa so do 40. minute povišali prednost na šest zadetkov.

Potem se je začel hrvaški lov, glavno vlogo pa je prevzel z desetimi goli najboljši strelec Igor Karačić, ki je tekmo predčasno končal zaradi udarca v koleno. Domagoj Duvnjak je popeljal Hrvate v vodstvo, a tudi zgrešil strel za zmago.