Šport > Košarka
158 ogledov

Warriors na Greenov pogon na pragu novega finala

Stephen Curry Draymond Green Reševalni pas/Twitter
V najmočnejši košarkarski ligi na svetu je bila v noči na nedeljo odigrana tretja tekma finala zahodne konference.

Košarkarji moštva Golden State Warriors potrebujejo le še zmago za peto zaporedno uvrstitev v finale lige NBA. Branilci naslova iz Oaklanda so v tretji tekmi finala zahodne konference v Portlandu slavili (99:110) in dosegli še tretjo zmago. Četrta tekma, prav tako v Portlandu, bo na sporedu že v ponedeljek.

barkley o'neal Dva proti enemu Šport Pa to je neverjetno! Za nekatere Luka Dončić sploh ni favorit

Prvi strelec Golden Statea je bil vnovič Stephen Curry s 36 koši, kar 21 jih je dosegel v drugem polčasu. Najboljši na igrišču pa je bil bržkone Draymond Green, ki je 20 točkam dodal 13 skokov in 12 podaj za tretji trojni dvojček v letošnji končnici in sedmega v karieri, statistiki pa je dodal še štiri ukradene žoge. CJ McCollum je za Portland dosegel 23 točk, Damian Lillard jih je dodal 19.

"Igral je kot rušilni stroj, ki uniči vse, kar se mu postavi na pot. Hitrost, ki jo je kazal, je bila prav neverjetna in sploh se ni utrudi," je Greena pohvalil trener Golden Statea Steve Kerr, ki še vedno ne more računati na poškodovanega Kevina Duranta.

Sixt Primorska Petrol Olimpija Liga Nova KBM Šport Primorci pristrigli krila zmajem

Portland je v prvem polčasu sicer vodil že za 18 točk in ob polčasu še vedno s 66:53. V drugem delu je Portland nekaj minut nepričakovano popustil, kar so gostje izkoristili za delni izid 18:3 in vodstvo z 78:77, ki so ga do konca le še povečali.

Zdaj so Trail Blazers pred zgodovinskim izzivom. Doslej še nobeni ekipi v zgodovini ni uspelo izničiti zaostanka 0:3 v zmagah v končnici, za nameček pa igrajo z branilci naslova, ki si želijo še peti zaporedni veliki finale. "Pokazali bomo najboljše, kar zmoremo in bo, kar bo," pred četrto tekmo pravi trener Portlanda Terry Stotts.

NBA, konferenčni finale (tretja tekma):

ZAHOD:
Portland Trail Blazers - Golden State Warriors 99:110 (29:27, 37:26, 13:29, 20:28)  /0:3/
McCollum 23, Lillard 19 (6 as), Leonard 16; Curry 36, Green 20 (13 sk, 12 as), Thompson 19.