Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

ue
ue
14 02.05.2024 06:26:40

Kdo bi si to mislil?! Razplet pete tekme Dallasa s Clippersi spet povsem nepričakovan!

Profimedia
V peti tekmi uvodnega kroga končnice je Dallas visoko slavil v Los Angelesu.

Po štirih obračunih je bil izid v zmagah izenačen na 2:2, Clippersi pa so bili ob vnovični selitvi serije v Los Angeles v psihološki prednosti, potem, ko so slavili na četrti tekmi v Dallasu in zdaj imeli prednost domačega parketa.

A Mavericksi so pokazali, da so tudi psihološko trdni in so v mestu angelov spet udarili z vso močjo. Povsem so nadigrali gostitelje in dosegli najvišjo zmago v tej seriji.

Prva četrtina je bila še izenačena, v drugi pa si je Dallas priigral deset točk naskoka. Prelomna je bila tretja četrtina. V njej so Luka Dončić in soigralci z nizom 14:0 prišli do zajetne prednosti več kot 20 točk in Clippersi se niso bili več sposobni vrniti.

V zanjem delu je prednost še narasla, Dallas je na koncu slavil s 123:93. Dončić je bil prvi igralec tekme, dvoboj je končal pri 35 točkah, temu je dodal še 10 asistenc in sedem skokov. Manjkal je sicer strelski učinek Kyrieja Irvinga (14 točk), a se to ob sicer zreli predstavi ni poznalo.

Jeziček na tehtnici sta bila ob Dončiću predvsem drugi strelec Dallasa Maxi Kleber, ki je zadel pet od sedmih metov za tri točke in prispeval 15 točk, ter Derrick Jones, ki je dodal 12 točk, tri blokade in odlično pokrival predvsem Paula Georgea (15 točk, iz igre 4/13).

Pri Clippersih ni bilo razpoloženega igralca. James Harden (7 točk), Russell Westbrook (6) in George (15) so skupaj iz igre zadeli le 8 od 36 metov. Ob Georgeu je Ivica Zubac dvoboj prav tako končal s 15 točkami, 14 jih je dodal Norman Powell.

Naslednja tekma, morebiti že zadnja, če bodo slavili Teksašani, bo v Dallasu v noči s petka na soboto ob 3.30 po srednjeevropskem času.