TRETJE ZLATO NA JAPONSKEM

Zgodovinski uspeh Slovenke Janje Garnbret. Kar je uspelo njej, ni še nikomur

Garnbretova je na Japonskem naši državi priplezala 18. odličje na svetovnih prvenstvih v športnem plezanju.
Fotografija: Janja Garnbret. FOTO: Mavric Pivk, Delo
Odpri galerijo
Janja Garnbret. FOTO: Mavric Pivk, Delo

TOKIO – Janja Garnbret je na svetovnem prvenstvu v športnem plezanju na Japonskem osvojila še tretjo zlato medaljo. Po balvanih in težavnosti je v Hachiojiju naslov svetovne prvakinje osvojila tudi v olimpijski disciplini, olimpijski kombinaciji. Kot prva v zgodovini tega športa je osvojila hat-trick zmag na enem prvenstvu.

Garnbretova je na Japonskem naši državi priplezala 18. odličje na svetovnih prvenstvih v športnem plezanju. Na Japonskem je svojo prvo kolajno na svetovnih prvenstvih osvojila tudi Mia Krampl, ki je bila v težavnosti slabša le od Garnbretove za srebro.

Pri komaj 20 letih ima Garnbretova s svetovnih prvenstev sedem medalj, od tega šest zlatih, s čimer je postala najuspešnejša tekmovalka v zgodovini športnega plezanja.