(FOTO) 2. SNL: Konec sanj "žutih" o prvi ligi - utrpeli še en poraz

Vestnik.si, 6. 5. 2024
Jure Zauneker
ND Beltinci in Ilirija 1911.
Šport

V 28. krogu druge lige so Beltinčani doživeli že tretji zaporedni poraz v prvenstvu in drugega zaporednega na domačem terenu na tekmi z moštvom, ki se bori za obstanek. Tokrat je bila z 1 : 2 boljša Ilirija. Po tem neuspehu so "žuti" padli na peto mesto in že za šest točk zaostajajo za drugim mestom, do konca prvenstva pa sta še samo dva kroga.

Beltinci Klima Tratnjek - Ilirija 1911 1 : 2 (0 : 1)

Športni park Beltinci, 350 gledalcev, sodnik: Alen Borošak (Spodnji Duplek).

Strelci: 0 : 1 Špernjak (45), 1 : 1 Černe (60), 1 : 2 Bustos Glavas (63).

Rumeni kartoni: Težački, Pihler, Kaučič; Bartolj.

Beltinci Klima Tratnjek: Zver kap., Težački, Vodeb, Zorman (Štrakl, 80), Jug, Pihler (Emruli, 73), Rantaša (Katuša, 46), Kralj, Nerguti, Kaučič, Černe. Trener: Damjan Gajser.

Ilirija 1911: Dermastija, Mlakar, Biggs (Škof, 92), Gutić, Bustos Glavas (Lukežič, 83), Tomiček kap., Maksimović (Nadarević, 87), Bartolj, Špernjak, Kepic, Kračun. Trener: Milomir Kondič.

beltinci, nogomet, nd-beltinci-ilirija-1911

Ljubljančani so povedli tik pred koncem prvega polčasa, ko je po kotu uigrano akcijo uspešno sklenil Miha Špernjak.

Gostitelji so izenačili v 60. minuti. Po krajšem preigravanju v kazenskem prostoru je bil nato natančen Gašper Černe.

A novo energijo domačih je takoj zadušila dosojena enajstmetrovka za goste. Domen Zver jo je sicer ubranil, a je odbitek v mrežo pospravil Argentinec Franco Dario Bustos Glavas. In to je bilo to.

Lestvica na vrhu 2. SNL je sedaj videti takole:

1. Nafta 58

2. Primorje 56

3. Gorica 52

4. Brinje 51

5. Beltinci 50

Jasno je, da se bosta za naslov prvaka udarila samo Nafta in Primorje. Ostali zasledovalci lahko za zdaj samo sanjajo o osvojitvi drugega mesta.