Uspešna vrnitev Gajserja po hudi poškodbi

Po kazni za tekmeca je napredoval za eno mesto.
Fotografija: FOTO: Jure Eržen, Delo
Odpri galerijo

VALKENSWAARD – Nizozemec Jeffrey Herlings je zmagovalec druge dirke svetovnega prvenstva v motokrosu v elitnem razredu MXGP. Na preizkušnji za VN Evrope v nizozemskem Valkenswaardu je bil drugi Italijan Antonio Cairoli, tretji pa Francoz Gautier Paulin. Do točk je prišel Tim Gajser, ki je nastopil prvič po hudi poškodbi, končal pa je na 9. mestu.

Tim spet padal

Gajser je bil v prvi vožnji deveti, v drugi pa po dveh padcih 14., skupno pa je to prineslo deseto mesto na dirki in prvih 19 točk v sezoni 2018. Potem ko je vodstvo dirke Estonca Harrija Kullasa kaznovalo s petimi mesti slabšo uvrstitvijo, ker njegov motor ni ustrezno prestal kontrole hrupa po koncu preizkušnje, pa je napredoval za eno mesti. Klemen Gerčar je ostal brez točk, potem ko je bil v prvi vožnji 31., v drugi pa 29.

Sezona se bo nadaljevala že naslednji teden z dirko v Valencii.