Napet boj za vrh in končnico

Dvoboji devetega kroga balinarske superlige niso prinesli večjih sprememb na lestvici. Novogoriški Agrochem ostaja vodilni, za vrat mu najbolj diha škofjeloška Trata.

Kozinec Erik Čeh je postal pomemben člen ekipe Krima. Foto: Simon Maljevac
Kozinec Erik Čeh je postal pomemben člen ekipe Krima. Foto: Simon Maljevac

ZABIČE > Daleč najbolj izenačen dvoboj je približno sto gledalcev videlo v Zabičah, kjer so branilci naslova iz Škofje Loke domov odnesli poln izkupiček. Domačini so v prvi tretjini obračuna držali priključek, po slabih nastopih v natančnem zbijanju pa so se znašli v precejšnjem zaostanku. Navijače sta na noge z 52 točkami v štafeti dvignila David in Igor Šircelj, a do preobrata ni prišlo, saj je izkušeno moštvo Trate zadržalo mirno kri in se na Gorenjsko vrnilo z zmago.

Zanimiv je bil tudi kraško-obalni dvoboj v Sežani, v katerem je Skala po zmagi Martina Zdauca v hitrostnem zbijanju povedla že z 8:2 in se v zadnji del tekme podala s prednostjo 12:6. Bojeviti Portorožani se niso predajali do konca, vendar so uspeli le nekoliko omiliti poraz. V dvoboju prvega in zadnjega je Agrochem pričakovano nadigral Postojnčane, ki niso bili kos razpoloženim novogoriškim nosilcem igre Matiji Povhu, Klemenu Sosiču, Gašperju Povhu ter ostalim članom vodilne ekipe superlige.

Kobjeglavski Hrast je s porazom v prestolnici bržkone zapravil vse možnosti v boju za četrto mesto, v moštvu Krima pa velja izpostaviti še eno v nizu zelo solidnih predstav Kozinca Erika Čeha.

Superliga, 9. krog - Skala : Aikea Antena 15:11, Zabiče : Trata 12:14, Agrochem : Postojna 18:8, Krim : Hrast 22:4.

Vrstni red: Agrochem 15, Trata 14, Krim 12, Zabiče 10, Aikea Antena 8, Skala 6, Hrast 5, Postojna 0.