Šport > Košarka
22004 ogledov

Oče Lukovega soigralca z vso silo udaril po Dončiću in Dallasu

Hardaway Dončić Profimedia
Tima Hardawaya je ponovno zmotilo, da pri Dallasu v napadu premalo uporabljajo njegovega sina.

Dallas Mavericks so na prvi tekmi prvega kroga končnice doživeli boleč poraz, ko so jih po odličnem zaključku sezone prizemljili Los Angeles Clippers, ki so slavili suvereno zmago s 109:97. Prva zvezdnika ekipe Luka Dončić in Kyrie Irving sta sicer prispevala svoj delež, saj sta skupaj dosegla kar 64 Dallasovih točk, medtem ko jih je ostalih osem košarkarjev skupaj doseglo le sramotnih 33.

Zanimivo je tudi, da je Luka na igrišču preživel 42:24 minute, Dallas pa je v tem času svoje nsprotnike nadigral za tri točke, kar pomeni, da je šlo v minutah, ko so se Mavs morali znajti brez Dončića, za pravi razpad sistema, saj so jih nasprotniki v dobrih petih minutah nadigrali za neverjetnih 15 točk.

Tako še bolj čudijo neuravnovešene izjave nekdaj sicer odličnega košarkarja Tima Hardawaya, ki je po tekmi napadel Luko, Kyrieja in celoten način igre Dallasa, saj naj bi v napadu premalo izkoriščali njegovega sina Tima Hardawaya Jr.

"Univerza Connecticut igra boljši napad od Dallas Mavericks, saj se vsi premikajo, vsi dobijo žogo v svoje roke, vsi igrajo akcije. In na ta način premikajo obrambo ter jo zmedejo, ko lahko zadenejo od tu, nato imajo odprt met drugje," je v The Carton Showu pametoval oče igralca, ki je na omenjeni tekmi prispeval neverjetnih šest točk, v 15 minutah, ki jih je preživel na igrišču, pa so jih Clippers nadigrali za 10 točk, tako da je imel enega najslabših statističnih plusov/minusov na tekmi z -10.

"Če imate Tima Hardawaya v enem kotu in drugega igralca v drugem kotu, lahko Paul George stoji v obrambi in počiva. James Harden počiva. Če bom dopustil, da Luka in Kyrie ves čas igrata pick & roll, meni pa se ni potrebno premakniti, je to seveda v prid moje ekipe. Tako lahko počivam in se pripravljam, da dam vse od sebe na drugi strani igrišča. V napadu se morajo premikati in dovoliti, da še kdo drug vrže na koš," je zaključil Hardaway.

Legendarni košarkar in član hiše slavnih je podobno udaril po Luki že enkrat sredi sezone, ko mu je očital, da predolgo drži žogo v svojih rokah ter da bi jo moral večkrat prepustiti njegovemu sinu, a so nato Mavericks ujeli odlično formo (ne zahvaljujoč njegovemu sinu, ki je konstantno eden najslabših igralcev v ekipi, saj v letošnji sezoni iz igre zadeva sramotnih 40 % vseh metov ter le 35 % metov za tri točke) in mu zaprli usta. Upamo, da mu jih bodo tudi tokrat.