Šport > Košarka
3638 ogledov

Zgodovinski trenutek za Dončićev Dallas in ligo NBA

nowitzki dončić Reševalni pas/Twitter
Legendarni evropski košarkar je prvič v sezoni dobil priložnost na parketu in se zapisal v zgodovino lige NBA.

Na gostovanju v Arizoni, kjer so morali košarkarji Dallas Mavericks z 89:99 priznati premoč domačemu moštvu Phoenix Suns, je prvič letos na košarkarske parkete stopil 40-letni nemški veteran Dirk Nowitzki.

Luka Dončić Dallas Mavericks NBA Šport Kokoškov je Dončića spravil na kolena

S tem nastopom se je vpisal v zgodovino lige NBA kot prvi igralec, ki je preživel največ sezon (21!) v enem klubu. Pred tem je bil izenačen s Kobejem Bryantom, ki je dvajset sezon igral v majici Los Angeles Lakers.

Nowitzki je na parketu preživel šest minut ter prispeval dve točki in en skok. "Lepo je biti spet nazaj. Očitno je, da me čaka še veliko dela. Doslej sem treniral na tekaški stezi, kar ni isto kot igrati NBA tekmo s kopico 20-letnih košarkarjev," je po porazu Dallasa povedal najuspešnejši evropski igralec v ligi NBA.

dirk nowitzki | Avtor: Profimedia Profimedia
Nowitzki je aprila prestal operacijo levega gležnja in čeprav bi moral biti nared do začetka sezone, se je okrevanje nekoliko zavleklo. Trener Rick Carlisle mu je prvo priložnost ponudil dobre tri minute pred koncem uvodne četrtine. Minuto kasneje je zadel prvi met iz igre, kar sta bili tudi njegovi edini toči na srečanju.

"Glede na vse je igral dobro," je povedal Carlisle. "Znašel se je v zahtevnem položaju. Vrača se brez pravega treninga. Garal je za to. Zelo ga spoštujem zaradi vsega, kar je naredil, da bi se vrnil na igrišče," je dodal trener Dallasa.

Nowitzki je v karieri dosegel 31.187 točk, kar ga uvršča na sedmo mesto večne lestvice. Leta 2011 je Dallas popeljal do edinega naslova v ligi NBA in postal najkorisnejši igralec finala (MVP). Enega izmed vrhuncev kariere je dosegel tudi leta 2007, ko je bil izbran za najkoristnejšega igralca (MVP) sezone.