Nogometašice Mure so prve finalistke pokalnega tekmovanja za ženske. Črno-bele so v Fazaneriji na derbiju gostile Olimpijo in slavile z minimalnih 1:0.

Potnika v finale je odločila Jona Javorič, ki je v zaključku prvega polčasa nesrečno zatresla lastno mrežo. Pomurke so na odmor zasluženo odhajale z vodstvom, saj so si v prvem delu priigrale več nevarnih priložnosti. Že v tretji minuti je na veliki preizkušnji bila Sara Nemet. Lea Dolinar je na robu kazenskega prostora prejela podajo kapetanke Špele Kolbl, nato pa močno udarila, a se je gostujoča čuvajka mreže izkazala z izvrstno obrambo. Nekaj trenutkov kasneje so prvi strel v okvir sprožile zmajčice, toda brez težav za Ivo Kocijan. Ljubljančanke so si najlepšo priložnosti priigrale v 23. minuti, ko je Maša Osojnik odlično v kazenskem prostoru našla Saro Makovec, ki pa domače vratarke ni uspela premagati.

V drugem polčasu so na terenu bolje stale zeleno-bele, a so Prekmurke dobro branile prostor pred lastnim kazenskim prostorom. Olimpija si je šele v zaključku priigrala nekaj resnih priložnosti, ko je močno pritisnila proti domačim vratom. Kocijan, ki jo je  rešila tudi prečka, kljub vsemu veselja gostij ni dopustila in se je po zadnjem sodnikovem žvižgu s soigralkami razveselila uvrstitve v finale, kjer bodo imele možnost pokalno lovoriko dvigniti drugič zapovrstjo. V taboru Olimpije z glavnim sodnikom bržčas ne morejo biti zadovoljni. Gašper Lončar je v 54. minuti močno pogledal skozi prste Aleksandri Đorđević, ki je z vlečenjem za dres prekinila obetavno akcijo, a si drugega rumenega kartona ni prislužila. Po uri igre je spregledal še prekršek srbske branilke v lastnem kazenskem prostoru.

ŽNK Mura Nona – ŽNK Olimpija Ljubljana 1:0 (1:0)