Sprememba v karieri novopečene zvezdnice slovenske atletike

Atletika 22. Apr 202417:19 0 komentarjev
Lia Apostolovski je zamenjala klub. FOTO: Profimedia.

Lia Apostolovski, ki je na letošnjem dvoranskem svetovnem atletskem prvenstvu v Glasgowu osvojila bron, je zamenjala klub.

Lia Apostolovski se je iz ljubljanskega atletskega kluba AD Mass, ki nosi ime podjetja njenega očeta, nekoč slovenskega rekorderja v skoku v višino, danes pa uspešnega podjetnika Saša Apostolovskega, preselila v nov klub.

Po novem bo skakala kot članica AK Kranj, kar ni naključje.  Tam namreč trenira že dlje časa, iz tega kluba pa prihaja tudi njen trener, slovenski rekorder v skoku v višino Rožle Prezelj.

“Lia, hvala za tvoj doprinos k dosežkom našega društva ter poklon za vse izjemne rezultate. Želimo ti vse najboljše in obliko uspehov na nadaljnji poti,” so ob tem zapisali pri njenem dolgoletnem klubu AD Mass.

Dve medalji in kup finalov z največjih tekmovanj

Kot njegova članica je 23-letna novopečena zvezdnica slovenske atletike nanizala kup uspehov.

Leta 2021 je bila bronasta na evropskem prvenstvu do 23 let v Talinu, leta 2022 se je uvrstila v finale evropskega prvenstva v Münchnu in tudi finale svetovnega prvenstva v Oregonu.

Lani je bila v finalu tudi na svetovnem prvenstvu v Budimpešti, letos pa z odličnim skokom prek 195 centimetrov osvojila bron na dvoranskem svetovnem prvenstvu v Glasgowu in Sloveniji prinesla novo medaljo z največjih tekmovanj.