Slovenski reprezentančni napadalec Žan Vipotnik je po dveh mesecih ponovno zablestel v dresu Bordeauxa. Konjičan je prispeval pomemben delež ob dvanajsti zmagi žirondincev v sezoni.

Vipotnik je nazadnje v francoski Ligue 2 zabil 24. februarja na domačem terenu proti Guingampu. Za prekinitev dvomesečnega strelskega posta si je 22-letnik izbral Dunkerque, in to je storil na izjemen način. V 38. minuti srečanja je Gaetan Weissbeck v kazenski prostor nasprotnika poslal polvisok predložek, tam pa ga je pričakal Vipotnik in z udarcem iz prve, iz voleja, žogo poslal v mrežo. Zadetek, ki je zelo spomnil na napadalčev prvenec v reprezentančnem dresu, ko je za Slovenijo zabil v Kazahstanu.

Štajerec je v središču dogajanja bil tudi v drugem delu, ko se je podpisal pod podajo ob zadetku za 2:0. Zanj je že v prvi minuti nadaljevanja poskrbel Gruzijec Zuriko Davitašvili. Vipotnik je na terenu preživel 86 minut, nato je bil zamenjan. Z devetimi zadetki na 33 ligaških obračunih še naprej zaseda vrh klubske lestvice strelcev. Bordeaux štiri kroge pred koncem sezone zaseda skromno 14. mesto drugoligaške razpredelnice. Prednost žirondincev pred mesti izpada sicer znaša osem točk. Toliko znaša tudi njihov zaostanek za uvrstitev v dodatne kvalifikacije za uvrstitev v Ligue 1.

Šeško nadaljuje z izjemno strelsko formo

Hoffenheim je v 32. krogu nemške Bundeslige gostil RB Leipzig. Rdeči biki so na gostovanju…