Slovenski jadralci v igri za olimpijske norme

Na Regati zadnje priložnosti v francoskem Hyeresu, kjer v posameznih razredih delijo še zadnje olimpijske norme, slovenskim jadralcem pred odločilnimi plovi zelo dobro kaže.

Francoski Hyeres Foto: Unsplash.com
Francoski Hyeres Foto: Unsplash.com

HYERES > V ženskem razredu ILCA 6 so za olimpijske igre na voljo še tri mesta, v 470 mix še štiri mesta, v ženski formuli kite pet mest, v moškem iQFOiL se Val Eržen poteguje za eno od šestih mest, Lina Eržen v ženskem iQFOiL pa za eno od sedmih olimpijskih mest.

V formuli kite in razredu iQFOiL bodo danes še odločilni finalni nastopi najboljše deseterice, v ostalih razredih pa bodo še zadnji kvalifikacijski plovi.

V formuli kite so včeraj odjadrali štiri regate. Toni Vodišek je prvo končal na 12. mestu, potem pa prijadral še tri druga mesta in ostaja drugi tudi v skupnem seštevku. Preskočil bo polfinalne nastope in jadral neposredno v finalu. “Intenziven dan na vodi s super močnimi vetrovi, a kljub temu smo obvladali velike kajte. Kljub padcu v prvi regati sem si nato zagotovil tri druga mesta,” je nastop komentiral največji slovenski jadralski adut Koprčan Toni Vodišek.

Dekleta v tem razredu so tudi odjadrala tri regate. Marina Vodišek jih je končala na šestem, sedmem in 11. mestu in je skupno osma. Danes jo čakajo polfinalni in morda tudi finalni nastopi.

Obe floti v iQFOiL sta včeraj odjadrali po tri regate. Val Eržen je prvo končal na 20. mestu, drugo na tretjem ter zadnjo na devetem, kar je dovolj za uvrstitev na deseto mesto in nastop v finalnih regatah za najboljših deset. Nastop med najboljšimi si je prislužila tudi Lina Eržen, ki je bila včeraj sedma, deseta in deveta, skupno je osma.

Flota 470 mix je odjadrala dva plova. Tina Mrak in Jakob Božič ostajata skupno četrta. Martin Fras in Mija Škerlavaj pa 26. V ILCA 6 so včeraj odjadrali dva plova, Lin Pletikos je v cilj prijadrala kot 11. in tretja ter ostaja skupno četrta. Alenka Valenčič je oba plova končala na 26. mestu in je skupno 31. Žan Luka Zelko v ILCA 7 je prvi plov končal na šestem mestu, Luka Zabukovec pa na 56. mestu.