Šport > Košarka
1807 ogledov

Dončić še četrtič v sezoni čez mejo 30 točk

luka dončić Epa
Košarkarji Dallasa so doživeli prvi poraz v gosteh. Skupno so na desetih tekmah ostali pri šestih zmagah. Boston ostaja neporažen na domačih tleh, tokrat je slavil s 116:106.

Luka Dončić in soigralci so tokrat gostovali pri Bostonu, ki je v tej sezoni pred dvobojem s telički odigral osem tekem in jih kar sedem tudi odločil v svojo korist. Kelti so sicer morali prvič zaigrati brez Gordona Haywarda, ki je moral na operacijo roke in bo znova kar nekaj časa manjkal na košarkarskih parketih.

Domači so tudi brez svojega zvezdnika odlično odprli dvoboj in predvsem z dobro obrambo po vsega dveh minutah prisilili klop Dallasa, da je vzela minuto odmora ob zaostanku z 0:6. Gostje so zgrešili prvih šest metov iz igre, nato pa je Dončić zadel za 3:8. Prednost gostiteljev je sredi prve četrtine narastla že na deset točk (15:5), a so po katastrofalnem začetku in metu 2/14 naposled začeli zadevati tudi košarkarji iz Teksasa. Dončić je vpisal dve asistenci, nato pa še zaključil akcijo ter dobil na voljo še dodaten prosti met. Da bi bila mera popolna, je ob tem še nehote z nogo zadel Marcusa Smarta v najbolj boleče mesto. Gledalci, ki so si akcijo ogledali na velikem semaforju, so ob posnetku le glasno zavzdihnili. Na semaforju je bil izpisan izid 17:15.

Boston se je znova oddaljil, trojko za zaostanek 18:22 pa je znova prispeval dvajsetletni Slovenec. Minuto in pol pred koncem četrtine mu je Rick Carlisle namenil prvi počitek. Zbral je 10 točk, dva skoka in dve asistenci. Prvih 12 minut se je končalo z izidom 25:21.

Že po slabih dveh minutah drugega dela je tretjo osebno napako prejel Kristaps Porzingis, ki so ga zato znova morali potegniti na klop. Latvijec je v prvem polčasu zbral le točko in dve ulovljeni žogi. Dončić se je v igro vrnil dobrih pet minut pred zaključkom polčasa pri zaostanku 33:40.

Boston je drugič na tekmi povedel za 10 točk (50:40), a je nato Dončić odlično razigraval soigralce, do polčasa je zbral šest asistenc, zadnjo je prispeval dve sekundi pred piskom sirene za zabijanje Doriana Finney-Smitha, ki je izenačil na 54:54.

Dallas je tretjo četrtino odprl s trojko istega igralca, ki pa je bila naknadno, vmes je bilo odigranih kar nekaj akcij, razveljavljena, saj je posnetek, ki so si ga ogledali sodniki pokazal, da se je čas za napad že iztekel. Tako ni bilo nič od prvega vodstva Dallasa na tekmi. Boston si je medtem priigral lepo prednost, po dobrih štirih minutah igre je bilo 69:57.

Dončić je nato dosegel 12 od 14 naslednjih točk Dallasa in svojo ekipo približal na znosnih -5 (71:76). Nihče od njegovih soigralcev še ni presegel meje desetih točk, Slovenec jih je zbral že 24. Na drugi strani se je razigral Kemba Walker, oba z Dončićem sta v tretji četrtini dosegla po 14 točk.

V zadnjih 12 minut igre je Boston vstopil s prednostjo 84:79, po tradiciji pa je Dončić zadnjo četrtino začel na klopi. S petimi zaporednimi točkami se je razigral Tim Hardaway Jr., po zabijanju Dwighta Powella pa je bilo 86:86. Do konca je ostalo še sedem minut in 50 sekund. Pol minute kasneje je Dallas tudi uradno prvič povedel na tekmi.

Slovenski zvezdnik se je v igro vrnil pri vodstvu njegove ekipe z 92:90. A še vedno je blestel Walker, ki je s tremi trojkami prevesil tehtnico na stran domačih (101:94). V drugem polčasu je zadel sedem od desetih metov za tri točke. Ko je trojko dve minuti in pol pred koncem zadel še Smart, je bila tekma pravzaprav že odločena (107:95).

Dončić je v svojo statistiko vpisal 34 točk, šest skokov in devet asistenc, tokrat pa je izgubil tudi le eno žogo. Četrtič letos, dvanajstič v NBA karieri, je presegel mejo 30 doseženih točk. Walker, ki se je ob trku s Slovencem ob koncu tekme poškodoval, je zbral 29 točk. Ob neprepoznavnem Jaysonu Tatumu (5 točk), ki je iz igre metal katastrofalnih 1/18, sta zablestela Jaylen Brown (25 točk, 11 skokov) in Smart (17 točk). Slednji je blestel tudi v obrambi.

Pri Dallasu je 15 točk zbral Maxi Kleber, razočaral pa je Porzingis (4 točke, 5 skokov, met iz igre 1/11).

V San Antoniu so upokojili dres s številko 9 dolgoletnega zvezdnika Tonyja Parkerja. Zabavo je pokvaril Memphis, ki je zmagal s 113:109.

Houston je na krilih svojih prvih zvezdnikov premagal New Orleans s 122:116. James Harden je dosegel 39 točk, Russell Westbrook pa 26.

Minnesota je bila boljša od Detroita s 120:114, pri zmagovalnem moštvu se je s 33 točkami izkazal Andrew Wiggins. Utah je s 122:108 nadigral Golden State.

Najboljši igralec lanskega finala lige NBA Kawhi Leonard se je prvič po selitvi iz Toronta v Los Angeles Clippers pomeril z nekdanjim moštvom. Veselil se je zmage z 98:88, tekmo pa je končal pri 12 točkah, 11 skokih in devetih podajah. Prvi strelec njegove ekipe in tekme je bil Lou Williams z 21 točkami.