(FOTO) Prva finalistka je Gorica, Beltinci izpadli po enajstmetrovkah

Vestnik.si, 24. 4. 2024
Luka Vovk
Gorica - Beltinci.
Šport

Nogometaši drugoligaša iz Beltinec so v goriškem športnem parku lovili prvi nastop v finalu slovenskega pokalnega tekmovanja. V polfinalu so doslej igrali le v sezoni 1994/1995, ko jih je izločila soboška Mura.

V finalu Pokala Pivovarna Union, ki bo 24. maja v Stožicah, se bosta srečala kluba iz prve in druge slovenske nogometne lige. Prvi polfinalni par, kot sigurno že nekaj časa ve vsak nogometni navdušenec, sestavljata Gorica in Beltinci Klima Tratnjek, drugega Mura in Rogaška.

Žreb je določil, da Beltinčani igrajo v gosteh, a tudi v precej oddaljeni Novi Gorici imajo podporo navijačev. Kot smo že poročali, se je na Primorsko odpravil navijaški avtobus, prav tako so se nekateri na ogled tekme odpeljali v lastni režiji.

Na poti do polfinala je ekipa iz Beltinec premagala Tromejnik Montpreis (3 : 0), Radensko Slatino (5 : 0), Aluvar Gančane (7 : 0), Avto Rajh Ljutomer (5 : 0) in Ilirijo (2 : 1). V dosedanjem poteku tekmovanja je prejela le en zadetek, dosegla pa jih je 22. Gorica je na drugi strani za vstop v polfinale ugnala Brda, Famo Vipavo, Domžale, SIJ Acroni Jesenice in Kalcer Radomlje. Primorska ekipa je dala doslej 17 zadetkov, iz svoje mreže pa jih je pobrala pet.

ND Gorica: Jurca, Kadrić, Jalinous, Baruca, Marjanac, Marinič, Inwen, Brkić, Hodžić, Ćosić, Hrka. Trener: Miran Srebrnić.

Beltinci Klima Tratnjek: Zver, Težački, Zorman, Jug, Pihler, Štrakl, Sočič, Nerguti, Kaučič, Črnko, Černe. Trener: Damjan Gajser.

Sodniki: Martin Matoša, Aleksandar Kasapović, David Gabrovec, Mihael Antić, Nejc Kajtazović, Alen Borošak.

Začetek tekme.

V uvodnih minutah so pobudo prevzeli Goričani, ki so v 4. minuti izvedli tudi dva kota. Brkić je po drugem kotu streljal z glavo, a bil nenatančen in je žogo poslal kar visoko prek vrat Domna Zvera.

Prvi kot na tekmi so si v 7. minuti priigrali nogometaši Beltinec Klime Tratnjek. Nevarnosti ni bilo.

Slabi dve minuti pozneje je Nerguti podal predložek iz kota še iz druge strani. Tokrat je bilo bolj nevarno, žogo pa je pred golovo črto izbila goriška obramba.

V 12. minuti protinapad Gorice, Baruca je podal Marjancu v kazenski prostor, pred poskusom strela proti vratom pa so Beltinčani žogo poslali z igrišča.

gorica, beltinci, pokal-pivovarna-union, polfinale
Luka Vovk

Brkić je streljal na vrata Zvera v 21. minuti, beltinski vratar je bil dobro postavljen in poskus zaustavil. Tudi v 25. minuti se je Zver izkazal, še enkrat je po akciji Baruce in Marjanca streljal Brkić.

Luka Pihler je v 32. minuti sprožil strel od daleč. Žogo je nekoga oplazila in sledil je nov kot za žute. Tokrat četrti, toda nevarnosti za goriški gol iz te akcije ni bilo.

Matoša je v 36. minuti zaradi prekrška pokazal prvi rumeni karton, v taboru Beltinec ga je dobil Patrik Jug.

Še en protinapad Gorice. Brkić je podal do Kadrića, ki je streljal, še enkrat več pa se je z dobro reakcijo izkazal Zver.

GOOL. Gašper Černe je v 43. minuti po lepi akciji žutih popeljal Prekmurce v vodstvo.

gorica, beltinci, polfinale, pokal-pivovarna-union
Luka Vovk

Minuta sodniškega dodatka.

Luka Vovk

Konec prvega polčasa. Statistika kaže, da sta imeli obe moštvi polovično posest žoge. Gorica je sprožila v prvem polčasu štiri strele v okvir vrat, Beltinci dva. Gorica - Beltinci 0 : 1.

Začetek drugega polčasa.

Goričani oziroma natančneje Baruca je v 47. minuti izvedel četrti kot. Beltinčani so žogo izbili in prekinili akcijo.

Na začetku 54. minuti je Damjan Gajser opravil prvo menjavo. Strelec zadetka Gašper Černe je zaradi poškodbe zapustil zelenico, v igro je vstopil Jan Bruno Kralj.

Luka Vovk

Domen Zver se je v 57. minuti vnovič izkazal z obrambo. Z neposredne bližine je streljal Jalinous. Gorica v drugem polčasu pritiska, kar se jim je obrestovalo.

GOL: V 59. minuti so imeli domačini nov kot in Kadrić je zadel za izenačenje. Beltinčani bi lahko v obrambi bolje posredovali, saj je Kadrić streljal bolj ali manj v prazna vrata.

gorica, beltinci, polfinale, pokal pivovarna union
Luka Vovk

V 62. minuti so žuti zahtevali prekršek za enajstmetrovko, Matoša pa je dosodil simuliranje.

Luka Vovk

Kadrić je na drugi strani priigral nov kot. Baruca je spet podajalec, po odbitku pa so do žoge prišli Beltinčani. Njihov poskus protinapada se je hitro končal.

V 74. minuti je proti vratom Gorice streljal Bruno Kralj, Jurca je strel ukrotil.

Luka Marjanac je sprožil nevaren strel proti vratom Zvera, žoga pa je za las zgrešila cilj.

V 77.  nova menjava pri Beltinčanih. Gašper Vodeb je vstopil namesto Črnka. Dvojna menjava je v 86. minuti sledila pri domačih, Marinič in Brkić iz igre, vstopata Almeida in Vendramin.

Luka Vovk

Do izteka 90. minute se izid na semaforju ni spremenil. Pet minut dodatka. Obe ekipi čakata na podaljšek, na igrišču se v teh minutah ne dogaja nič resnejšega. No, tik pred iztekom pete dodatne minute se je pripetila napaka v obrambi gostiteljev, a na srečo prekmurskih navijačev ni bila usodna.

V drugem polčasu je imela Gorica 54 odstotkov igralnega časa v svoji posesti. Sprožila je osem strelov strelov v okvir vrat, Beltinci na drugi strani štiri.

Konec rednega dela, sledijo podaljški.

Vito Štrakl je pred prvim podaljškom zapustil igro, namesto njega je vstopil Marin Rantaša.

V 94. minuti je Marjanac stekel v protinapad, v kazenskem prostoru je ob Vodebu padel, Matoša upravičeno ni piskal enajstmetrovke.

V kazenskem prostoru Gorice se je tri minute pozneje znašel Pihler, a njegova podaja ni našla nobenega soigralca.

Prosti strel za Beltince v 99. minuti, po tem, ko je Hrka storil prekršek nad Pihlerjem. Žogo si je nastavila prav beltinska desetica, strel pa je zletel prek vrat.

Luka Vovk

Gostje so v tem prvem podaljšku aktivnejši. Morda se je tudi zato Miran Srebrnič odločil odpraviti še eno dvojno menjavo. Namesto Kadrića je vstopil Lesjak, namesto Jalinousa pa Krstić.

Ob koncu prvega podaljška je marsikomu zastal dih. Almeida je streljal z roba kazenskega prostora, na srečo Prekmurcev pa je bil nekoliko premalo natančen.

Pred nami je še drugi podaljšek. Kralj je v 109. minuti po podaji Zormana streljal z glavo, poskus je zletel mimo vrat. Rumeni karton za Vodeba v 111. minuti, ker je zrušil Krstića, ki je bil v naletu. Prosti strel za Gorico, ki je zletel čez vrata.

Nekaj igralcev ima težave s krči, zato kratka prekinitev. V 119. minuti namesto Zormana na igrišče Jakov Katuša. Še minuta dodatka.

Konec igralnega časa, odločitev o potniku v finale bodo dale enajstmetrovke.

Luka Vovk

Z rezultatom 6 : 4 (5 : 3) so se v finale Pokala Pivovarne Union uvrstili Goričani. Dodajmo še to, da bodo Beltinčani v goriškem športnem parku v kratkem še enkrat gostovali. Predvidoma 12. maja ekipi čaka drugi letošnji ligaški obračun.