Slovenci čez nemočne Ukrajince do vozovnice za EP

Drugi športi 8. Dec 202218:29 0 komentarjev

Slovenska moška namiznoteniška reprezentanca je v Hrastniku še drugič v dveh dneh premagala Ukrajino s 3:0 in se že uvrstila na septembrsko evropsko prvenstvo v Malmöju. Slovenci so z dvema gladkima zmagama tudi zadržali možnost, da osvojijo prvo mesto v skupini 6, o katerem bo odločalo njihovo gostovanje v Romuniji. Ta je sicer prvo medsebojno tekmo v Črnomlju dobila.

Slovenci tudi na drugi tekmi proti pomlajeni ekipi iz Ukrajine, ki zaradi znanih razmer tekem ne igra doma, ni imela nikakršnih težav. Ukrajinski selektor je sicer nekoliko pomešal postavo in igralna mesta, toda gostiteljev to ni zmedlo.

Darku Jorgiću je v domačem kraju uspel odličen uvod, Andrija Grebenjuka je povsem nadigral, nekaj točk mu je prepustil v zaključkih nizov. Po njegovi poti je šel tudi Deni Kožul, ki prav tako ni bil blizu izgube niza, Peter Hribar pa je tako kot na prvi tekmi izgubil niz, a tudi njegova zmaga ni bila vprašljiva.

SLOVENIJA – UKRAJINA 3:0
Darko Jorgić – Andrij Grebenjuk 3:0 (4, 3, 6)
Deni Kužul – Sergej Limonov 3:0 (4, 7, 1)
Peter Hribar – Mikita Zavada 3:1 (5, -10, 8, 6)