Nove stopničke Eme Klinec, Peter Prevc brez finala

Nemka Katharina Althaus (260,3 točke) je zmagovalka prve od dveh tekem svetovnega pokala v francoskem smučarskem središču Premanon, ki prvič gosti tekme najvišje ravni. Najboljša Slovenka Ema Klinec (247,5), ki je v kvalifikacijah dosegla rekord skakalnice (91 m), je bila danes tretja. Nemec Karl Geiger (302 točki) pa je zmagovalec prve od dveh tekem svetovnega pokala v smučarskih skokih v Engelbergu.

Ema Klinec Foto: STA
Ema Klinec Foto: STA

NANCY, ENGELBERG > Današnja zmagovalka Katharina Althaus je bila najboljša že v včerajšnjih kvalifikacijah, čeprav rekord naprave ostaja v slovenskih rokah. Olimpijska podprvakinja iz Pyeongchanga je bila po prvi seriji druga, v finalu pa je ugnala vse tekmice. Drugo mesto je zasedla Japonka Sara Takanashi (250,7 točke), tretja je bila Ema Klinec, ki je s tem ponovila uspeh s prve postojanke to zimo v Lillehammerju.

Za izjemen slovenski dan v Franciji sta poskrbeli še Nika Križnar (239,9) in Urša Bogataj (235,4) s petim oziroma šestim mestom, Špela Rogelj (220,4) pa je bila dvanajsta. Brez finala je ostala Jerneja Brecl na 35. mestu. Edina v slovenski reprezentanci, ki se prek kvalifikacij ni uvrstila na tekmo, je bila najbolj izkušena, Maja Vtič, ki se vrača po poškodbi.

Po odpadlem vikendu v nemškem Titisee-Neustadtu se sezona svetovnega pokala za dekleta tako nadaljuje v Franciji, ki je zadnja postojanka to zimo. Tudi nedeljska tekma bo na sporedu ob 11. uri.

Nemec Karl Geiger (302 točki) pa je zmagovalec prve od dveh tekem svetovnega pokala v smučarskih skokih v Engelbergu. V finalu je nastopila trojica Slovencev; najboljši med njimi je bil Timi Zajc (283,1) na 12. mestu. Peter Prevc, najboljši Slovenec v petkovih kvalifikacijah, je na prvi tekmi po vrnitvi ostal brez finala in pristal na 35. mestu.

Poleg Zajca sta od šesterice slovenskih skakalcev v finalu nastopila še Domen Prevc in Jernej Damjan. Domen Prevc, ki je bil po prvi seriji na 13. mestu, je v finalu po padcu zdrsnil na 20. mesto, Damjan je končal kot 23.

Brez finala sta poleg Petra Prevca danes ostala še Anže Lanišek na 36. in Žak Mogel na 38. mestu, medtem ko je Tomaž Naglič vnovič obstal že v kvalifikacijah.

V nedeljo bo v Švici še ena tekma, zadnja pred prvim vrhuncem sezone - novoletno turnejo štirih skakalnic. Prva serija se bo začela ob 14. uri.