Najboljša slovenska golfistka, komaj 18 letna Pia Babnik, je na turnirju Jabra Ladies Open v Franciji, naletela na nekaj težav na 6. luknji, ki so jo stale boljše uvrstitve tako po prvem kot tudi po drugem krogu. Igrišče v Evian Resortu ji je pisano na kožo, saj je lani postala prva slovenska igralka z zmago v evropski seriji LET. Pia je v prvem krogu igrala +2 in dan končala na T35. Za drugi krog je potrebovala udarec manj, kar je zadostovalo za 18. rezultat dneva in skok na lestvici na T22. Oba dneva je luknjo št. 6 odigrala z dvojnim bugijem in čas je bil, da dotično luknjo užene v kozji rog. Vsaj štirje udarci so stali Babnik po dveh krogih, a kot vselej, se je tudi tokrat mlada Ljubljančanka pokazala v nadvse vrhunski vlogi. Zadnji krog je uredila 6. luknjo (par 4/ 368 m) z birdijem ter finalni dan zaključila z -5, kar je bil so najboljši rezultat dneva. Končno peto mesto je vrhunski rezultat, še toliko slajši, če vemo, kako je Pia začela s turnirjem. Le štiri golfistke so bile pred njo, peto mesto pa si je, podobno kot kos denarne pogače (8375 €), razdelila s Španko Carmen Alonso. Zadnji dan je prav tako -5 igrala Tiia Koivisto iz Finske. 28 letnica je postala zmagovalka turnirja in to prvič v karieri v seriji LET. Koivisto je z zmago pridobila vstopnico za nastop na predzadnjem letošnjem turnirju major Evian, ki bo 21. julija na istem igrišču.

Dobra golfska zgodba sledi tudi Katji Pogačar, ki je na tem turnirju še tretjič zapored uspela preživeti rez in se po turnirjih v Avstraliji tudi v tretjem letošnjem nastopu uvrstiti v finalno rundo. Katja je tokrat začela zelo dobro in bila s +1 na T22. Drugi dan je z igriščem opravila s tremi udarci več, a bila vseeno dokaj gladko pod rezom. Finalni dan je izjemno opravila s prvimi devetimi luknjami, in bila celo na -2. Žal sta na drugih devetih prišla dva dvojna bugija, tako je zadnja runda padla s +2, Katja pa je Jabro zaključila na 51. mestu, skupaj s Francozinjo Maisongrosse.

Pia Babnik: »Zelo sem vesela, kako sem igrala tretji dan in na koncu osvojila T5. Hvala organizatorjem in upravljalcem igrišča za izjemen turnir in odlične pogoje za igranje.«

Katja Pogačar: »V veliko zadovoljstvo mi je bilo igrati na turnirju Jabra Ladies Open. To je turnir katerega blišč ne zbledi. Zdaj me čaka turnir Mithra v Belgiji.«