Gloria Kotnik četrta v Cortini

Na drugem deskarskem paralelnem veleslalomu sezone svetovnega pokala v Cortini je najvišjo slovensko uvrstitev dosegla Gloria Kotnik, ki je bila še tretjič v karieri četrta. Zmagala je olimpijska prvakinja Čehinja Ester Ledecka. Tim Mastnak in Rok Marguč sta izpadla v osmini finala, Žan Košir pa je obstal že v kvalifikacijah.

Gloria Kotnik

CORTINA D'AMPEZZO Gloria Kotnik je v osmini finala premagala Rusinjo Mileno Bikovo, v četrtfinalu pa njeno rojakinjo Natalijo Soboljevo. V polfinalu jo je potem premagala Švicarka Julie Zogg, ki je leta 2015 osvojila veliki kristalni globus. V malem finalu se je Kotnikova za svoje prve stopničke pomerila z Avstrijko Sabine Schöffmann, a se je Slovenka po Banskem in Rogli morala še tretjič v karieri zadovoljiti s četrtim mestom.

Še 16. v karieri je zmagala Ester Ledecka, ki je bila v finalu boljša od Zoggove.

Moški del reprezentance danes ni imel svojega dne. Rok Marguč je po napaki v osmini finala izpadel proti Avstrijcu Lukasu Mathiesu, Tim Mastnak, ki je zmagal na uvodni tekmi sezone, pa proti Rusu Dmitriju Sarsembajevu. Žan Košir, ki je bil na uvodu sezone šesti, tokrat ni prišel skozi kvalifikacijsko sito.

Zmagal Italijan Roland Fischnaller pred Švicarjem Nevinom Galmarinijem.

Naslednja postaja svetovnega pokala je avstrijski Bad Gestein, kjer bosta tekmi po novem letu, 8. in 9. januarja 2019.