935 ogledov

Luka Dončić kot Michael Jordan

Luka Dončić Profimedia
Mladi slovenski zvezdnik z vsako tekmo dokazuje, da je nekaj posebnega.

Luka Dončić je ob visoki zmagi Dallas Mavericks nad New Orleans Pelicans (130:84) dosegel "zgolj" 26 točk, devet podaj in šest skokov, saj je zaradi visoke razlike na klopi presedel celotno zadnjo četrtino.

Luka Dončić NBA Šport Dončić "streljal" Pelikane, ti doživeli popolno ponižanje

Dončić je bil v igri le 26 minut. A kljub temu mu je uspel vpis v košarkarske anale. Poravnal se je z enim največjih, za mnoge največjim vseh časov.

Ljubljančan je namreč izenačil rekord legendarnega Michaela Jordana po številu zaporednih tekem z vsaj 20 točkami, petimi skoki in petimi podajami. To je bila osemnajsta tekma v nizu, na kateri je Dončić izpolnil omenjeno statistiko, s podobnim dosežkom se lahko pohvali le še Oscar Robertson.

Jordana in Robertsona lahko Dončić prehiti že v noči na ponedeljek, ko bodo Mavericks gostili Sacramento Kings.

Košarkarji Dallasa so proti Pelicans zabeležili peto zaporedno zmago oziroma deseto na zadnjih enajstih tekmah. So na drugem mestu v zahodni konferenci.