Bistriški košarkarji še v igri za prvo ligo

Košarkarji Plame pur so izkoristili nabito polno dvorano domačih privržencev in izid v finalni seriji za prvaka druge košarkarske lige proti Zlatorogu izenačili na 1:1.

Polna bistriška dvorana je videla zmago domačih košarkarjev  - z
žogo Tilen Zalar, desno najboljši strelec Laščanov Filip Pirš. Foto: Martin Metelko
Polna bistriška dvorana je videla zmago domačih košarkarjev - z žogo Tilen Zalar, desno najboljši strelec Laščanov Filip Pirš. Foto: Martin Metelko

ILIRSKA BISTRICA > Sinoči so odigrali drugo finalno tekmo v drugi košarkarski ligi, ki je Zlatorogu prinašala prestop oziroma vrnitev v prvo ligo. Na prvi tekmi minulo soboto so namreč v Laškem slavili domačini, tokrat pa je bila boljša domača Plama pur, zato bo tretja, odločilna tekma, v soboto znova v Laškem. Končni izid je bil 71:60 (četrtine- 17:14, 17:24, 18:11, 19:11).

Če bi hipotetično namesto število zmag odločala razlika v številu točk, bi bili Bistričani na plus 5, s toliko večjo razliko so doma ugnali Laščane, ki so na prvi tekmi slavili z 80:74.

V prvi četrtini so s podporo domačih navijačev povedli gostitelji. Laščani so se v drugo četrtino vrnili s prepričljivejšo igro in povedli. Polčas se je tako zaključil s štirimi točkami prednosti za Laško.

V tretji četrtini so bili strelsko bolj razpoloženi Bistričani, ki so jo dobili z 18:11 in ponovno prevzeli vodstvo. Domačini so v zadnjem delu tekme ohranili visoko in bojevito raven igre in veselili svoje prve finalne zmag in prve letos proti Zlatorogu.

Med domačini je z dvojnim dvojčkom izstopal Anže Srebovt, ki je dosegel 23 točk in 10 skokov. Z 22 točkami mu je sledil Robi Hreščak. V nasprotni ekipi je bil s 17 točkami strelsko najbolj natančen Filip Pirš.

Drugo finalno tekmo so odigrali tudi v tretji SKL in tudi tu je izid izenačen na 1.:1. Hidria je namreč v domači dvorani premagal Voga Grosuplje z 71:60, o prvaku lige bo odločala tretja tekma.