Šport > Nogomet
901 ogledov

Preobrat in štirje zadetki na prvi polfinalni tekmi lige prvakov

Lucas Vazquez Profimedia
Bayern je v polfinalu gostil Real Madrid, dvoboj se je končal z rezultatom 2:2 (0:1).

V Münchnu se merita domači Bayern in madridski Real. Gostitelji, ki so v domačem prvenstvu po več kot desetletju ostali brez lovorike državnega prvaka, so v uvodnih minutah bili podjetnejši, lepo priložnost pa so imeli že v prvi minuti, ko je gostujoči obrambi pobegnil Leroy Sane, se nekoliko z leve strani znašel pred vratarjem Andrijem Luninom, meril v dolgi kot, vendar je ukrajinski čuvaj mreže okroglo usnje zaustavil z nogo in ga odbil v polje.

V naslednjih minutah si Bavarci pripravili še nekaj polpriložnosti. Strel Harryja Kana je poletel nenevarno naravnost v Lunina, poizkus Saneja iz dokaj dobrega položa pa je švignil preko vrat.

Enako sta se z žogama preko prečke končala tudi Kanov udarec s sredine igrišča in strel Jamala Musiale v 12. minuti, ko je nenatančno meril malce znotraj šestnajsterca. Isti igralec je poizkušal še nekaj minut kasneje, vendar resnejše nevarnosti za Špance znova ni bilo. Real je igral zelo obrambno naravnano, posest je prepuščal tekmecu.

Nato pa je kraljevi klub udaril malce čez polovico prvega polčasa. Real, ki je dotlej deloval nemočno, je namreč povedel po lepi podaji Tonija Kroosa, ki je v ogenj poslal Viniciusa Juniorja. Brazilski napadalec se je znašel iz oči v oči z Manuelom Neuerjem in ga zlahka premagal.

Vinicius Junior | Avtor: Profimedia Profimedia

Na drugi strani so domači kasneje zahtevali enajstmetrtovko ob padcu Saneja v Realovem kazenskem prostoru, a je sodnik Clément Turpin le zamahnil z roko. Bayern je spet napadal, gostujoča zasedba je nekajkrat uspela blokirati strele nasprotnikov.

V 40. minuti je Nacho storil prekršek nad Musialo tik izven šestnajsterca. Z 20 metrov je ustrelil Kane, žoga pa je poletela mimo desne vratnice Luninovega gola.

Le tri minute kasneje je proti domačim vratom stekel Jude Bellingham, še pred črto kazenskega prostora pa ga je zrušil Noussair Mazraoui. Ta je prejel rumeni karton. Nekoliko z desne strani je nato ustrelil Rodrygo, ki pa je zadel le Kana v živem zidu.

Bayern je v prvem polčasu sprožil osem strelov, Real dva, v poizkusih na gol je bilo 2:1.

V 51. minuti je z leve strani v dolgi kot meril Kroos, a se je Neuer izkazal z obrambo.

Le dve minuti kasneje pa je Sane poskrbel za izenačenje. Žogo je sprejel ob desni stranski črti, stekel v kazenski prostor, se otresel Ferlanda Mendyja in močno udaril v bližnji kot. Lunin tokrat ni uspel preprečiti zadetka.

Leroy Sane | Avtor: Profimedia Profimedia

V 57. minuti je bilo že 2:1. Lucas Vazquez je nespretno zrušil Musialo, sledila je enajstmetrtovka, Kane pa je brez težav zatresel mrežo.

Angleški napadalec je po uri igre tudi sam padel v kazenskem prostoru gostov, vendar tokrat Turpin ni pokazal na belo piko.

Po izgubljeni žogi Musiale na sredini igrišča je do priložnosti prišel Vinicius jr., a je bil njegov prvi poizkus blokiran, nato pa je le uspel frcniti okroglo usnje pred gol, kjer pa ni bilo njegovih soigralcev in obramba je 'razčistila'.

Kane je v 66. minuti prišel do nevarnega strela s petih metrtov, žoga pa je na poti do gola zadela Antonia Rüdigerja in se odkotalila mimo želenega cilja. Po tem kotu je najvišje skočil Eric Dier, prišel do neoviranega strela z glavo, vendar je Lunin na golovi črti stal na pravem mestu.

Na začetku 76. minute je v igro vstopil tudi hrvaški veteran Luka Modrić, ki je potreboval le tri minute za izjemno podajo Viniciusu, ki je znova stekel sam proti Neuerju, vendar tokrat nekoliko z leve strani. Nemški vratar je dobro zaprl kot in žogo odbil v kot.

A v 82. minuti je omenjeni Brazilec dolgo preigraval, nato pa uspel žogo poriniti do rojaka Rodryga, ki ga je s prekrškom zaustavil Minjae Kim. Z bele pike je bil natančen Vinicius jr. za 2:2.

Do konca dvoboja pravih priložnosti več ni bilo, gostje so večinoma nalete domačih zaustavljali s prekrški.