Primorcem kar 16 odličij

Avto - moto poligon v Vrtojbi je bil pred nedavnim prizorišče zaključne dirke državnega prvenstva v motociklističnih razredih skuter, minimoto, mini GP in supermoto. Primorski vozniki so osvojili kar 16 odličij, od tega šest zlatih.

Na progi v Vrtojbi so se letos klub pandemiji zvrstile tri dirke. Foto: Igor Mušič
Na progi v Vrtojbi so se letos klub pandemiji zvrstile tri dirke. Foto: Igor Mušič

VRTOJBA > Društvo Gas Vrtojba je v težkem letu omejitev zaradi pandemije na poligonu ob nekdanjem mejnem prehodu Vrtojba gostilo še tretjo in obenem zadnjo letošnjo prireditev avto-moto športa na tem edinem uradnem dirkalnem poligonu na Primorskem.

Tokrat je ob pomoči športnega izvajalca, kluba AKK Šempeter, priredilo zadnjo dirko državnega prvenstva malih motociklističnih razredov. Na 800-metrsko krožno progo se je pognalo 35 dirkačev iz 12 klubov.

Domačini so z največjo nestrpnostjo čakali na člansko dirko miniaturnih motociklov mini GP, po kateri je bila na vrsti podelitev pokalov za skupno zmago. Enej Krševan (Gas Vrtejba) je imel namreč že nedosegljivo prednost pred tekmeci in je pred domačimi organizatorji lahko odpeljal le revialno vožnjo pokalu naproti. Kljub temu je vozil zavzeto, osvojil še zadnjo dirko sezone in ostal neporažen. Z drugim mestom je za družinsko slavje poskrbel njegov mlajši brat Tian Krševan. V skupnem seštevku sezone je v Vrtojbi ostalo še tretje mesto. Priboril si ga je Filip Lah.

V priljubljeni članski kategoriji skuter je zadnjo dirko dobil član AMTK Koper Klemen Švara, a je imel Nejc Kogovšek (AMD Orjaki) že preveliko prednost in je klub porazu v Vrtojbi dvignil pokal za najboljšega v letu 2020. V močnejšem razredu skuter open je prvak sezone postal Patrik Schiulaz (AMTK Koper), pred Silvanom Mladovanom (MK Veteran Ozeljan).

V članskem razredu supermoto (kros motocikli s pnevmatikami za asfalt) je imel domačin Nejc Kržič kljub tehničnim težavam in le tretjemu mestu na zadnji dirki dovolj točkovne zaloge, da je postal državni prvak.

V članski kategoriji miniaturnih motociklov v kategoriji minimoto so vse lovorike pripadle dirkačem iz slovenske Istre. Pokal za najboljšega v sezoni je dvignil Jan Poropat (MK Obala racing). Do srebrnega odličja je pridirkal Etien Kantar Božič iz Lucije (ŠD Nenaten), tretji tekmovalec sezone 2020 pa je Valter Poropat (MK Obala racing).

V višji otroški kategoriji tega razreda so vse stopničke zmagovalnega odra na dirki in v sezoni v enakem vrstnem redu zasedli domačini. Prvo mesto je osvojil Tadej Maver Guštin, sledila sta Tai Komel in Matija Kodarin.

Tudi v nižji kategoriji so vsa odličja ostala doma. Naslov prvaka je osvojil Tian Krševan. Drugo mesto je zasedel Tristan Rupelli, tretje pa Nik Podpečan Vehovec.